Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Všimli jste si? Nad Trutnovem proletěla vzducholoď, namířeno měla do Polska

30. 7. 2021

Všimli jste si? Nad Trutnovem proletěla vzducholoď, namířeno měla do Polska 25 snímků
Trvalo to jen pár minut, ale i tak to byl nevšední zážitek. Nad Trutnovem dnes krátce po třinácté hodině proletěla vzducholoď. Zhruba 80 metrů dlouhé a téměř 18 metrů vysoké „plavidlo“ se přes naše město přesouvalo z Prahy do polské Wroclavi.

Jak se Zeppelin NT dostal až k nám? Z Německa míří k našim severním sousedům, aby zprostředkovával unikátní letecké záběry z motoristických závodů. Do Prahy přiletěl už včera, dnes kolem poledne se vydal na sever.

Zpráva o přeletu vzducholodě se rozkřikla mezi Trutnovany už včera večer. Dnes se lidé nachystali a s mobilními telefony či digitálními aparáty čekali, až připluje. Stalo se tak krátce po třinácté hodině.

Plavidlo s logem známého výrobce pneumatik přilétlo od Pilníkova, a pokračovalo ve směru na Malé Svatoňovice. Odhadem plulo rychlostí asi 85 kilometrů v hodině. Takže nad městem bylo jen krátce. Lidé si ho ale i přesto stihli vyfotit. Na našem redakčním Facebooku najdete fotky například z Dvoraček, Družby, Červeného kopce či Poříčí. Památeční snímky si ale pořídili i lidé ve Volanově, Horním Starém Městě, ve Chvalči nebo v Novém Rokytníku.

Vzducholoď je plněná nehořlavým heliem. Přepravit může kromě pilota a stewarda 12 cestujících. Ve výbavě je i toaleta. Domovským letištěm Zeppelinu NT (Nová Technologie) je německý Friedrichshafen.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Miloš Šálek