Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Vyklízení a bourání starého kina Vesmír začalo

22. 7. 2021

Vyklízení a bourání starého kina Vesmír začalo 22 snímků
Demolicí starého vybavení začala dlouho očekávaná rekonstrukce trutnovského kina Vesmír. Stavět se bude podle návrhu místních architektů Michala a Martiny Rosových. Přeměna bude stát necelých 98 milionů korun a hotová má být příští léto.

Aktuálně vyklízejí technici starý interiér. V první vlně se postarali především o bourání v přízemí. Například sedaček z hlediště, promítacího plátna, zábradlí a dalších součástí. Na balkóně dnes (ve čtvrtek) sedačky zůstaly, ale velmi brzy budou také odmontované a vystěhované pryč z promítacího sálu.

Právě ten bude mít zcela novou podobu. Architekti totiž do nového kina umístili místo jednoho promítacího sálu dva menší. Staré hlediště mělo kapacitu 400 míst. Ve větším (hlavním) sále se plánuje 256 míst. Ve druhém nadzemním podlaží vznikne menší sál s kapacitou 39 diváků.

V novém kině tedy bude sedaček méně, ale budou komfortnější. Novinek je uvnitř Vesmíru víc. „Navrhli jsme změnu organizace provozu, vyřešili bezbariérovost, navýšili kapacitu nových toalet a posílili prostor pro občerstvení,“ upřesnil architekt Michal Rosa.

 

Změny nastanou i zvenčí. Nové kino bude mít nový plášť. Současná červenohnědá barva zmizí. Fasáda bude bílá, doplněná soklem z teraca, a bude jí navráceno původní členění. Hliníková krytina a rámy oken budou šedé.

Než se povede Vesmír přestavět, bude dočasně kino promítat v Základní škole Mládežnická na zelené louce.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz