Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Za náročnou službu v pandemii zdarma do Retro Parku Sejfy

14. 7. 2021 Komerční sdělení

Za náročnou službu v pandemii  zdarma do Retro Parku Sejfy 0 snímků
Rok zdravotníci z trutnovské nemocnice bojovali v první linii proti koronaviru, životy nemocných závisely jen na nich. Nyní je čas, aby si konečně odpočinuli. Například v Retro Parku Sejfy v Mladých Bukách. Jeho majitelé, rodina Syrovátkových, proto darovali nemocnici volné vstupy do oblíbeného rekreačního areálu.

„Vážíme si toho, jak zdravotníci během pandemie nasazovali vlastní životy a zachraňovali životy ostatních. Uvědomujeme si, že si nyní potřebují především psychicky a fyzicky odpočinout. A protože vlastníme rekreační areál, napadlo nás, že jim k nám darujeme volný vstup,“ řekl Ondřej Syrovátka.

Společně s rodiči sledoval, jak se v nejhorší pandemické době trutnovská nemocnice proměnila de facto v jeden velký covidový špitál. Lékaři a sestry museli vydržet pracovat v nepohodlných ochranných maskách a oblecích, nemohli si dojít mnohdy ani na záchod.

Sanitky jim neustále přivážely další a další vážně nemocné. Na odděleních jich zdravotníci měli mnohonásobně víc, než byli zvyklí. „Bylo to pro ně vyčerpávající také psychicky, protože někteří pacienti přes veškerou snahu a péči zemřeli. Lékaři a sestry zažili spoustu smutných momentů.

Přesto tu situaci zvládli, což je pro nás něco neuvěřitelného,“ uvedl Michal Syrovátka. S nástupem léta a dovolených nyní dostanou zdravotníci možnost odpočinout si v jednom z nejoblíbenějších rekreačních areálů ve východních Krkonoších. „Můžou tady relaxovat, vykoupat se nebo se prostě jen tak natáhnout. Myslíme si, že to nyní potřebují ze všeho nejvíc,“ přiznala Simona Syrovátková.

Rodina už předala nemocnici voucher na bezplatný vstup v hodnotě 50 tisíc korun. Přímo v Retro Parku Sejfy a přímo do rukou ředitele trutnovské nemocnice Miroslava Procházky. „Jsme za to moc vděční a děkujeme za to! Může to o prázdninách využít hodně zdravotníků a jejich rodinných příslušníků, můžou tady načerpat nové síly a budou se tak moct dál standardně starat o pacienty, kteří jejich péči budou potřebovat,“ ocenil ředitel.

Je navíc přesvědčený, že o Sejfy bude mezi lékaři a sestrami zájem. Už předloni totiž nemocnice nakoupila pro zaměstnance několik permanentek právě do oblíbeného Retro Parku. „Vím, že o ně byl zájem. Sejfy jsou místem v regionu, kde si můžou naši zdravotníci dobře odpočinout. Věřím tomu, že to bude opět reálně využité,“ dodal Procházka.

Foto: Petr Tomm