Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Antigenní testování v Uffu skončí, odběry už nebude dělat ani zdravotnická škola

9. 4. 2021

page.Name
Zájem veřejnosti o antigenní testování klesá, proto skončí odběrové místo v Uffu. Odběry už nebude provádět ani mobilní tým zdravotnické školy a obchodní akademie. Testování dál bude provádět pouze trutnovská nemocnice.

V trutnovském Uffu se provádí antigenní testování na onemocnění covid-19 od čtvrtka 18. února. „Celkem tam zatím proběhlo dvacet dnů testování, během kterých bylo provedeno 3464 testů, 89 z nich bylo pozitivních,“ uvedla Dita Kujovská z Oblastní charity Trutnov, která testování v Uffu provádí.

K testování může přijít kdokoliv bez předchozího objednání. Podmínkou je pouze předložení občanského průkazu a průkazky zdravotní pojišťovny. Výsledek se lidé dozvědí do patnácti minut.

Dnes ale trutnovská radnice oznámila, že testovací centrum pro veřejnost bude v Uffu naposledy otevřené v úterý 13. dubna od 9 do 16 hodin. Řada lidí se totiž dnes, na rozdíl od únorových dnů, snadněji dostane k testování prostřednictvím svého zaměstnavatele. „Zájem je nyní výrazně menší než před měsícem,“ upozornila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

S antigenním testováním v regionu už skončila i armáda, která vysílala do terénu dokonce tři mobilní týmy. Kvůli menšímu zájmu veřejnosti nyní skončí i mobilní tým učitelů ze Střední zdravotnické školy a Obchodní akademie.

S charitou i školou na testování spolupracovala trutnovská nemocnice. Právě v jejím areálu zůstává možnost nechat si udělat antigenní test. Zájemci si mohou přes internet zarezervovat den i přesný čas.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek