Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Další zrušená akce. Nebude ani červnový Pivofest

20. 4. 2021

page.Name
Dračí slavnosti, Obscene Extreme, Pivofest. Tři největší trutnovské akce pod širým nebem se letos neuskuteční. Doplatily na restrikce proti covidu-19. Jako poslední z velkého tria dnes oznámili odložení akce na příští rok pořadatelé pivních slavností.

„Milí přátelé a kamarádi, s velkou lítostí vám musíme oznámit, že přeložený 17. ročník Pivofestu musíme vzhledem k aktuální situaci znovu o rok posunout. Moc nás to mrzí,“ napsali organizátoři na Facebookový profil Pivofestu.

Červnová akce se stala oblíbenou díky čepování více než deseti českých pivních značek a koncerty špičkových kapel. Předloni byla hlavní hvězdou kapela MIg21 s hercem Jiřím Macháčkem (na snímku). Na Krakonošově náměstí se při Pivofestu pravidelně scházely tisícovky lidí.

Letos z toho sešlo. Už je známý ale termín pro příští rok. „V sobotu 11. června 2022 vás budeme v centru Trutnova vyhlížet, abychom si dva promeškané ročníky Pivofestu náležitě vynahradili,“ uvedli pořadatelé Pivofestu.

Jako první oznámili zrušení venkovní akce členové spolku Trutnov - město draka. „Slavnosti nechystáme, uspořádat je první víkend v květnu je naprosto nereálné,“ prohlásil začátkem dubna předseda spolu Otto Štemberka.

Restrikce zatím stále neumožňují shromažďování lidí. Není navíc vůbec jisté, že vláda od května veřejné akce pod širým nebem povolí. A pokud ano, tak s jakými limity. Na Dračí slavnosti za dobrého počasí chodily asi čtyři tisíce lidí.

Minulý týden oznámili přesun akce na příští rok organizátoři červencového hudebního Obscene Extreme Festivalu. V areálu na Bojišti se ho pravidelně účastní více než pět tisíc lidí. Leto to ale nebude. Dvaadvacátý ročník festivalu proběhne až 13. až 17. července 2022.

„Celosvětová situace kolem covid-19 se nelepší a chaos kolem restrikcí v Česku je naprosto šílený. V této chvíli vůbec netušíme, co bude za týden, natož v létě, takže jsme se rozhodli opět přesunout Obscene Extreme,“ řekl hlavní pořadatel festivalu Miroslav „Čurby“ Urbanec.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek