Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Dračí slavnosti nebudou. Obří plechový drak by ale přesto měl viset na radnici

7. 4. 2021

page.Name
/AUDIOROZHOVOR/ Jedna z nejoblíbenějších všelidových akcí v Trutnově se letos neuskuteční. Dračí slavnosti se měly podle letitých zvyklostí konat v úvodu května. Pandemické restrikce by to ale neumožnily.

Dvoudenní akce s nočním průvodem a vyzdvižením draka na věž Staré radnice se za čtrnáct let stala nedílnou součástí diářů většiny trutnovských rodin. Jenže pandemie to změnila. Slavnosti se kvůli novému koronaviru nekonaly už loni, a nebudou ani letos.

„Slavnosti nechystáme, uspořádat je první víkend v květnu je naprosto nereálné,“ prohlásil Otto Štemberka, předseda spolku Trutnov - město draka, který slavnosti pořádá.

Restrikce například neumožňují shromažďování lidí. Není vůbec jisté, že vláda od května veřejné akce povolí. A pokud ano, tak s jakými limity. Na trutnovské slavnosti přitom za dobrého počasí chodily zhruba čtyři tisíce lidí.

Další nejistotou jsou účinkující, vystupující a prodejci. „Už v lednu a únoru, kdy potřebujeme mít všechny potvrzené, abychom vůbec mohli smysluplně sestavit program, tak jsme pod vlivem událostí ani nemohli takové věci objednávat,“ upozornil Štemberka.

Přestože slavnosti v květnu nebudou, obří plechový drak by na radnici viset měl. „Strašně rádi bychom ho vyvěsili, ale zatím jsme nenašli formu, jak to provést. Budeme se snažit hledat cestu k tomu, aby na radnici visel,“ dodal Otto Štemberka. Audiorozhovor s ním si můžete poslechnout zde.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek