Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

KFC u Teska bude. Do obchodní a průmyslové zóny navíc míří další firmy

28. 4. 2021

KFC u Teska bude. Do obchodní a průmyslové zóny navíc míří další firmy 0 snímků
Všechny loni ohlášené stavební záměry se uskuteční. Dokonce jsou v plánu další. Takto stručně se dá shrnout aktuální situace v obchodní a průmyslové zóně Krkonošská (vedle výpadovky k horám). Ani v době pandemie se tak nic nemění na tom, že zóna se rozroste o další obchody či haly.

Už loni v červenci potvrdil architekt Martin Vokatý z Ateliéru Atip Trutnov, který trutnovskou zónu projektoval, že u Teska vzniknou nové služby. Samoobslužná myčka a benzinka se třemi stojany už se staví, stavba už vypadá jako dokončená. Avizovaná stavba fastfoodu KFC měla začít nejpozději na jaře. Zatím se ale nestaví.

„Rozhodně nedošlo ke zrušení záměru, jen k dočasnému pozastavení. Stavební povolení je vydané, KFC u Teska určitě vyroste. Pouze není jasné, jestli během roku, do Vánoc, nebo až přes zimu,“ konstatoval Vokatý.

Platí také další loni oznámený záměr. V Krkonošské vznikne nová hala. Působit v ní bude společnost Fides, která se zabývá průmyslovým mytím přepravních obalů. „Objekt bude mít hotový do konce roku, od prvního ledna příštího roku v něm chce zahájit činnost,“ upřesnil Martin Vokatý.

Do největší průmyslové zóny ve městě se chce přesunout také trutnovská firma Casia. Výrobce obalů pro potravinářský, farmaceutický a kosmetický průmysl má nyní haly nedaleko, na pravé straně výpadovky k horám, hned vedle čerpací stanice Benzina. „Firma Casia se dynamicky rozvíjí, do zóny u Teska plánuje přesunout výrobu, chystá navíc její rozšíření,“ naznačil architekt Vokatý.

Zhruba deset let po vzniku obchodní a průmyslové zóny se tak podaří obsadit přibližně dvě třetiny oblasti. Zájem o podnikání u Teska mají podle Martina Vokatého i další firmy.

O průmyslové zóně Krkonošská se začalo v Trutnově jednat v roce 2001. Lokalitu podél hlavního tahu do hor radnice považovala za snadno dostupnou jak pro místní, tak i pro přespolní. Předpokládala rovněž, že tam nebude docházet k problémům s dopravní obslužností a zásobováním, a že nárůst dopravy nebude obtěžovat občany zvýšenou hlučností.

V roce 2006 město získalo potřebné pozemky od státu, aby vlastnilo ucelenou část průmyslové zóny. O pět let později prodalo investorům za 10 milionů korunu první část, v roce 2013 za 5,3 milionu korun druhou a v roce 2014 za 18,6 milionu zbývající část. V první fázi vznikla obchodní část, markety jsou otevřené od listopadu 2012. Továrna ABB jako první průmyslový objekt vyrostl na vrcholu zóny v roce 2014. Loni v červnu otevřela v horní části zóny novou továrnu firma Pepperl+Fuchs Manufacturing, hned vedle elektrotechnické firmy ABB.

Krkonošská je se zhruba třiceti hektary největší průmyslovou zónou ve městě. Má dva vjezdy - jižní přes kruhový objezd u Horalu a severní při příjezdu od Pece pod Sněžkou.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz