Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

10°

Svátek má

Kraj vrací veřejnou dopravu k normálu, Trutnov zatím ne

9. 4. 2021

page.Name
Chystaný návrat části žáků do škol přiměl vedení Královéhradeckého kraje ke změně v jízdních řádech veřejné dopravy. Od pondělí se vrací k běžnému režimu. To znamená, že bude jezdit více vlaků i autobusů.

V době pandemie nového koronaviru se výrazně změnila i veřejná doprava. Mnoho lidí pracovalo z domova, také školáci se učili na dálku ze svých domovů. Počty cestujících tím pádem výrazně klesly. Kraj se proto 8. března rozhodl omezit spoje na tzv. prázdninový režim. Nyní, s aktuálním uvolněním restrikcí chce dopravu vrátit k normálu.

Od pondělí bude veřejná doprava v kraji fungovat podle platného jízdního řádu. „Reagujeme na ukončení nouzového stavu a s ním spojeného zákazu cestování mezi okresy, a především pak na částečný návrat dětí do školních lavic,“ uvedl radní kraje pro dopravu Václav Řehoř.

Kde hledat jízdní řády

Spoje v rámci hradeckého kraje
najdou cestující na webu www.idos.cz a na krajském webu www.dopravakhk.cz.

Spoje Městské hromadné dopravy v Trutnově
najdou cestující na webu www.arriva.cz

Rovněž Trutnov reagoval během pandemie změnami v jízdních řádech. Neučinil ale tak razantní změny v jízdních řádech městské hromadné dopravy, úbytek autobusových spojů ve městě byl minimální.

„Rozdíl mezi současným a plnohodnotným provozem MHD je spíš ve večerních spojích, několik jich ubylo. Ranní spoje ale prakticky zůstaly. Do teď máme zachovaný systém, ve kterém se lidé ráno dostanou do práce a žáci do škol, a odpoledne zpět domů,“ uvedla mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek