Pondělí

27. května 2024

Nyní

21°

Zítra

20°

Svátek má

Na pěší zóně už sází první stromy, trafika se bude stěhovat za měsíc

29. 4. 2021

Na pěší zóně už sází první stromy, trafika se bude stěhovat za měsíc 0 snímků
Všimli jste si? Každým dnem dostává pěší zóna v historickém centru Trutnova slíbenou podobu. Technické služby už dokonce v některých místech sází první stromy. Stále platí, že modernizace Horské ulice mezi Krakonošovým náměstím a náměstím Republiky skončí nejpozději před letními prázdninami, potvrdila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

„Pěší zóna by měla být kompletně hotová do konce června,“ oznámila. V prostřední části (před restaurací Jednička) už je několik nově zasazených stromů, připravené je i dno vany pro vodní prvek, který má připomínat někdejší mlýnský náhon.

U pošty už jsou nachystané základy pro novou trafiku, která se bude přesouvat z místa pod poštou - nad poštu. „Nová trafika by měla být hotová na přelomu května a června. Zahájení provozu je vázáno na vypořádání nájemních smluv,“ upřesnila Dědková.

V horní části u Staré radnice už zbývá osadit jen mobiliář. „Technické služby Trutnov by v těchto dnech měly zasazovat první stromy,“ uvedla Dědková.

Největší stavební ruch nyní panuje ve spodní části pěší zóny, u ČSOB. Částečně je kvůli tomu dokonce uzavřená sousední kruhová křižovatka. „Dočasná omezení v těchto místech potrvají zhruba do první poloviny června,“ upozornila mluvčí Michaela Dědková.

Nová pěší zóna se staví podle návrhu architektů Martina Hájka, Václava Hájka a Lukáše Kemra z Hradce Králové. Do Horské ulice kromě nové dlažby a žuly umístili také vzrostlé stromy, lavičky, stojany na kola, vodu a zeleň.

Pod stromořadím uprostřed ulice budou dřevěné lavice bez opěradel, na Svatojánském náměstí dřevěné lavičky s opěrkou a ocelovou konstrukcí. Samozřejmostí budou odpadkové koše, podzemní kontejnery na tříděný odpad a také dobové lampy..
Rekonstrukci pěší zóny za 44 milionů korun provádí litoměřická firma Gardenline.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Video: Pavel Cajthaml