Neděle

14. dubna 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Sbírka v trutnovských obchodech vynesla přes 1,3 tun potravin

24. 4. 2021

Sbírka v trutnovských obchodech vynesla přes 1,3 tun potravin 0 snímků
Při sobotní Sbírce potravin pro lidi v nouzi se povedlo vybrat 1330 kilogramů potravin a 190 kilogramů hygienického zboží. Oznámila organizátorka Martina Vágner Dostálová z Oblastní charity Trutnov, která sbírku pořádala v obchodních domech Tesco a Albert.

„Přes všechno to, co se už více než rok odehrává v našich životech, společnosti a celkově po celém světě, sbírka se opět povedla,“ uvedla.

Lidé mohli nakoupit a darovat potraviny potřebným od 8 do 18 hodin. Rozjezd sbírky vypadal ale poněkud rozpačitě.

„Vše bylo parádně připraveno jak v Albertu, kde byla sbírka úplně poprvé, tak i Tescu kde ji organizujeme od úplného počátku před osmi lety. Lidé chodili, nakupovali, ale dary do košíků určené ke sbírce zely prázdnotou. Díky velké akčnosti, pozitivní náladě dobrovolníků a možná i slunci venku se to ale během dne začalo měnit,“ přiznala Martina Vágner Dostálová.

Krabice s darovanými potravinami i hygienou se začaly plnit. Výsledek pořadatele příjemně překvapil. „Děkuji všem, kteří nakoupili a věnovali potraviny či hygienu. Podpořili dobrou věc, pomohli lidem v nouzi. Poděkování patří i všem dobrovolníkům, kteří volnou sobotu věnovali dobré věci, úžasným dětem, které pomáhaly v Albertu a zaměstnancům Tesca a Alberta,“ sdělila Vágner Dostálová.

Sbírka reaguje na skutečnost, že v Česku je asi 15 procent obyvatel ohroženo chudobou nebo sociálním vyloučením. Darované potraviny poputují k lidem v nouzi, jako jsou matky samoživitelky, lidé bez domova, senioři či hendikepovaní.
Bez spolupráce s trutnovskou Charitou dnes pořádal sbírku také Lidl. V týdnu je přiveze do skladu Potravinové banky.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Jan Bartoš