Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Středisko volného času otevře venkovní areál ve středu

27. 4. 2021

page.Name
Dobrá zpráva pro rodiny s malými dětmi: Od středy bude pro veřejnost opět přístupný areál Střediska volného času Na Nivách. V provozu budou venkovní atrakce. Vnitřek budovy zůstává kvůli covidovým restrikcím i nadále zavřený.

Informaci o otevření střediska (každý den od 9 do 18 hodin) oznámila trutnovská radnice dnes odpoledne. K dispozici pro návštěvníky budou venkovní prostory, dětské hřiště a dopravní hřiště, ovšem bez možnosti zapůjčení motokár.

"Lidé však i nadále musí dodržovat ochranná opatření, jako jsou například dostatečné rozestupy, dezinfekce rukou či mít zakryté dýchací cesty," upozornil trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Otevřené bude také výdejní okénko kavárny s nabídkou nápojů a občerstvení s sebou. Ostatní aktivity jako kroužky, dobrodružné hřiště, vnitřní aktivity zůstávají kvůli protiepidemickým nařízením stále uzavřené.

Trutnov otevřením venkovní části Střediska volného času navazuje na celostátní rozvolňování. Včera otevřel všechna venkovní sportoviště v majetku města. "Pandemická situace na Trutnovsku se stále zlepšuje, tudíž jsme se rozhodli reagovat otevřením venkovních sportovišť, včetně skateparku a také altánů v lesoparku," vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Vnitřní sportoviště zatím zůstávají zavřená. Vláda jim zakázala provoz 9. října. Dočasně mohla za přísných opatření otevřít v prosinci.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek