Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Trutnov mění parkomaty, nové přijímají platby kartou

28. 4. 2021

Trutnov mění parkomaty, nové přijímají platby kartou 0 snímků
Dobrá zpráva pro motoristy: Hledání drobných po kapsách kvůli placenému parkování v centru města pomalu končí. Trutnovská radnice postupně vymění 22 parkomatů. Hlavní devízou těch nových je, že přijímají platby bankovní kartou.

V březnu bylo po městě nainstalováno 10 nových parkovacích automatů. Ty staré už totiž dosloužily. „K postupné výměně dochází z důvodu, že staré parkomaty jsou zde již 22 let a jsou často poruchové,“ vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Celkem radnice hodlá za výměnu 22 dožilých parkovacích automatů utratit téměř 3,5 milionu korun.

Nové parkomaty už jsou například u muzea v Kostelní ulici (viz. fotogalerie), na Slovanském náměstí (u městského úřadu), po dvou v Bulharské ulici, na Krakonošově náměstí a v Jihoslovanské ulici, a po jednom v Zásobní ulici a na Malém náměstí.

Zbylých 12 automatů město vymění za nové v příštím roce. „Nové parkomaty fungují na stejném principu jako ty původní, takže Trutnováci i návštěvníci města si nebudou muset zvykat na nový a mnohdy složitý systém. Novinkou je rozšíření možnosti placení parkovného prostřednictvím platební karty,“ uvedl ředit trutnovských strážníků Radek Svoboda.

Dosud bylo možné kartou platit parkovné pouze na parkovištích se závorovým systémem.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz