Pátek

19. července 2024

Nyní

23°

Zítra

24°

Svátek má

V pondělí 26. dubna se otevřou školky v hradeckém kraji pro všechny děti

19. 4. 2021

page.Name
Dobrá zpráva pro rodiče! Od pondělí 26. dubna se kompletně otevřou mateřské školy v krajích, kde je týdenní přírůstek nových případů nákazy covidem-19 pod 100 na 100.000 obyvatel. Aktuálně jde o Karlovarský a Královéhradecký kraj. Týká se to i dětských skupin a lesních školek, uvedl po dnešním jednání vlády ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

Děti v mateřských školách v krajích s nízkým přírůstkem nákazy nebudou muset nosit roušky, nebudou se ani testovat na koronavirus. Platit to v těchto regionech bude i pro předškoláky, kteří do školek docházejí už od minulého pondělí a testovat se teď musejí.

"V regionech, ve kterých ministerstvo zdravotnictví dovolí plnou přítomnost v mateřských školách, nebudou vyžadovány roušky a nebude ve školkách probíhat testování," řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO) ve vyjádření, které České tiskové kanceláři poskytla mluvčí resortu Aneta Lednová.

Arenberger nevyloučil to, že by se příští týden mohly otevřít školky i v dalších krajích, například v Plzeňském. Vláda zasedne ještě ve čtvrtek, posoudí koronavirové statistiky a finálně oznámí regiony, v nichž se mateřské školy kompletně otevřou.

Od pondělí 26. dubna se také obnoví praktická výuka ve středních školách a praktická a klinická výuka v posledních ročnících vysokých škol.

ČTK
Grafika: Michal Kriegler