Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

27°

Svátek má

V ulici V Domcích začínají rozsáhlé opravy vodovodu, silnice a chodníku

30. 4. 2021

page.Name
Na dva měsíce se musí obrnit trpělivostí obyvatelé ulice V Domcích. V sobotu tam začnou rozsáhlé opravy. Dojde při nich k výměně vodovodu a kanalizace, opravě silnice a chodníku. Nutná budou dopravní omezení, oznámila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Práce začnou frézováním asfaltu už zítra dopoledne. V pondělí se pustí do práce vodohospodářská firmy VaK Trutnov. Oprava se uskuteční ve třech etapách a potrvá zhruba dva měsíce, tedy do konce června.

První etapa je naplánována v úseku od křižovatky s ulicí Československé armády (u Bouchalky) po křižovatku s ulicí Malá (u autoopravny). Další etapy budou postupovat směrem k Základní škole V Domcích.

„Žádáme všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení, které se bude v průběhu oprav měnit podle toho, jak budou práce postupovat. Apelujeme také na rezidenty této lokality, aby dočasně parkovali mimo komunikaci, aby pracovníci mohli postupovat co nejrychleji a efektivně,“ uvedl trutnovský starosta Ivan Adamec.

Ulice sice není hlavním silničním tahem, ale je velmi frekventovaná ráno, kdy rodiče vozí děti do tamní mateřské školy, a odpoledne, když si je vyzvedávají.

„Naším požadavkem samozřejmě je, aby obslužnost školky byla v co největší míře zachována. I tak prosíme rodiče, aby alespoň po dobu první etapy oprav své děti do školy vodili pěšky, případně aby svá vozidla parkovali mimo tuto ulici,“ požádal Adamec.

Oprava vodovodu a kanalizace, a položení nového asfaltu má stát přibližně 5,5 milionu korun. Vybudování nového chodníku vyjde zhruba na 340 tisíc korun. „Všem děkuji za zvýšenou opatrnost a trpělivost. Výsledkem bude opravený vodovodní a kanalizační řád, a především silnice a chodník, které umožní bezpečnější pohyb v této ulici,“ dodal trutnovský starosta Ivan Adamec.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková