Neděle

16. června 2024

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Venkovní sportoviště a altány už Trutnov otevřel, areál Střediska volného času ne

26. 4. 2021

page.Name
Trutnov se přidal k celostátnímu rozvolňování epidemických restrikcí a otevřel dnes většinu venkovních sportovišť. Novinářům to oznámila mluvčí zdejší radnice Michaela Dědková.

Od pondělí 26. dubna jsou tak oficiálně otevřena všechna venkovní sportoviště v majetku města. "Pandemická situace na Trutnovsku se stále zlepšuje, tudíž jsme se rozhodli reagovat otevřením venkovních sportovišť, včetně skateparku a také altánů v lesoparku," potvrdil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Radnice prosí, aby lidé i nadále dodržovali ochranná opatření, jako například dostatečné rozestupy, dezinfekce rukou či mít zakryté dýchací cesty.

Aktuálně platí, že ve venkovním prostředí může na jednom sportovišti společně sportovat šest dvojic, tedy celkem 12 osob, a to bez ochrany dýchacích cest a při dodržování platných epidemiologických opatření.

„Těchto 12 osob musí mít k dispozici plochu o rozloze minimálně 180 metrů čtverečních, tj. 15 metrů čtverečních na jednoho sportovce. Při splnění této podmínky může být na jedné velké venkovní ploše vytyčeno více sportovišť. Testování sportovců v současnosti probíhá ve školách a na pracovištích,“ upřesnila na svých webových stránkách Česká unie sportu.

Kromě sportovišť jsou ode dneška volně přístupné i altány v trutnovském lesoparku. Areál Střediska volného času Na Nivách zatím zůstává zavřený.

Vnitřní sportoviště zatím zůstávají zavřená. Vláda jim zakázal provoz 9. října. Dočasně mohla za přísných opatření otevřít v prosinci.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: @koprivak.art (www.instagram.com/koprivak.art)