Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

27°

Svátek má

Zájem o poslední testování v Uffu byl rekordní: 267 lidí, žádný pozitivní

13. 4. 2021

page.Name
Naposledy se dnes provádělo v trutnovském Uffu antigenní testování na onemocnění covid-19. Zájem byl veřejnosti mimořádný. Přišlo 267 lidí.

Během dopoledne se přišlo nechat otestovat 160 lidí, odpoledne pak dorazilo dalších 107 zájemců. „Byl to jeden ze dnů s největším zájmem o testování, dost možná s tím úplně největším,“ řekla Martina Vágner Dostálová z Charity Trutnov, která testování v Uffu ve spolupráci s místní nemocnicí zajišťovala.

Zajímavostí je, že při nejvyšším počtu odběrů za jediný den nebyl dnes ani jeden z testů pozitivní. Pro srovnání: Když v polovině února testování v Uffu začínalo, tak se hned v první mezi 107 otestovanými zjistilo 14 pozitivních.

Celkem provedla Charita v Uffu za dva měsíce 3731 odběrů, a to i přesto, že se testovalo pouze dvakrát, výjimečně třikrát týdně.

Testování v předsálí trutnovského kulturního centra bylo oblíbené mimo jiné i proto, že lidé mohli přijít bez předchozího objednání. Stačilo mít sebou občanský občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Výsledek se lidé dozvěděli do patnácti minut. Hned na místě dostali i potřebné potvrzení.

Zatímco v Uffu testování skončilo, i nadále pokračuje v trutnovské nemocnici. Lidé ale nemohou přijít bez objednání. Na speciální webové stránce (klikněte ZDE) si mohou zarezervovat datum a čas odběru. Odběry pro antigenní testy se provádějí zdarma. Kdo si chce nechat udělat přesnější PCR test, musí si připlatit.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek