Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

Lidí s covidem ubývá. Záchyt nákaz ve školách je minimální

14. 5. 2021

page.Name
Epidemie v kraji slábne. Klesá počet nově nakažených. V nemocnicích výrazně ubývá pacientů s covidem. Pokračuje trend minimálního záchytu nákaz ve školách.

Před třemi měsíci patřil trutnovský okres k nejzasaženějším regionům v zemi, podobně jako Královéhradecký kraj. Aktuálně jsme podle údajů ministerstva zdravotnictví na opačném konci pomyslného žebříčku.

Náš kraj patří mezi nejméně zasažené, v týdnu přibylo v přepočtu na 100 tisíc obyvatel jen 32 nakažených. Celostátní průměr činí 79. V trutnovském okrese přibylo v přepočtu na 100 tisíc obyvatel v posledním týdnu 14 nakažených.

Také vývoj v nemocnicích se lepší. Jak pacientů s covidem ubývá, tak se špitály vrací k běžnému provozu a covidová oddělení uzavírají. „Od 10. května jsou v provozu všechna lůžková oddělení a ambulance. Budeme tedy fungovat v plném rozsahu. Nadále budeme také zabezpečovat testování a očkování,“ potvrdil ředitel trutnovské nemocnice Miroslav Procházka.

Rovněž testování ve školách potvrzuje ústup covidu. Záchyt onemocnění je minimální. Například v kraji bylo včera a dnes testováno 9400 dětí, ale pouze jedno bylo pozitivní. Pro srovnání: od 12. dubna do 7. května ve školách v kraji provedlo 234 tisíc antigenních testů. Pozitivní výsledek prokázalo 49 testů.

Podobný trend vykazují i celostátní statistiky. Z téměř 3,7 milionů antigenních testů u žáků a studentů se potvrdila nákaza jen ve 1418 případech.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek