Pondělí

27. května 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Na mobilním odběrovém místě v centru Trutnova se testuje zdarma

19. 5. 2021 Komerční sdělení

Na mobilním odběrovém místě v centru Trutnova se testuje zdarma 0 snímků
Chcete si nechat zdarma udělat antigenní test na covid? Již pár týdnů je to možné na Svatojanském náměstí v Trutnově, kde na parkovišti vedle restaurace Jednička stojí malá mobilní laboratoř. Pozor! Jedná se však o certifikované odběrné místo, které je schválené Ministerstvem zdravotnictví.

Na místě se provádí antigenní testy ze slin. Testovaná osoba sama poskytne vzorek slin do kalíšku, do 10 minut je test odborně vyhodnocen a následně je dotyčné osobě vydáno potvrzení o proběhlém testu.

Potvrzení je v současné době potřebné pro návštěvu služeb a zařízení, jako jsou kadeřnictví, restaurace, ubytovací zařízení, fitness centra, domovy pro seniory a další. Pro cesty do zahraničí lze na místě vystavit prohlášení v cizím jazyce.

„Jednou za tři dny testujeme zdarma každého, kdo předloží platný doklad totožnosti a platnou průkazku pojištěnce, pokud nebyl za poslední tři dny testován v jiném odběrovém místě,“ hlásí pracovníci z mobilní buňky. Testování hradí pojišťovna.

S otevřením zahrádek restaurací je od pondělí 17. května nově otevírací doba prodloužena od 7 do 20 hodin v každý pracovní den.

Antigenní testy ze slin jsou zdarma také prováděny na adrese Královédvorská 536 - areál Bojiště. Výhodou je, že na testování můžete přijet a zaparkovat přímo v areálu. Provozní doba je stejná, ale navíc v sobotu je otevřeno od 10 do 18 hodin.

PR