Pondělí

27. května 2024

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Propisky, podpisy, angličáky. Květnový magazín je o sběratelské vášni

2. 5. 2021

page.Name
Vycházejí květnové Trutnovinky! Od pondělního rána postupně během dne naleznete na obvyklých distribučních místech nejnovější vydání magazínu. Pro májové články jsme si jako ústřední motiv vybrali zajímavé sběratele. Petra Figerová shromažďuje propisky, Jakub Erben si zařazuje do šanonů podpisy slavných a bratři Tadeáš a Šimon Lédlovi doma vystavují na poličky angličáky.

Říká se, že sběratelství je často koníčkem na celý život. V mém případě to nebude až tak žhavé, ale musím říct, že nadšení a touha, která je s tím spojená, se mě pořád drží. Jen se mění ty sbírané trofeje. Ani nevím proč, ale s bráchou jsme jako kluci sbírali pivní tácky. Z každého rodinného výletu jsme si jich přivezli několik. Shodou náhod je to pár týdnů, co jsem snad po dvaceti letech tenhle poklad vytáhl ze sklepa u rodičů. Není to žádná obří sbírka, ale pár stovek nejen českých tácků obsahuje. Že bych se k tomu zase vrátil? Hitem mého dětství byly samozřejmě i hokejové kartičky. Dvě plná alba těch lepších mám stále doma

A co sbírám dnes? Věci, co souvisejí s cestováním a výlety. Druhým rokem se snažím lovit kešky. Na lednici se mi rozšiřuje sbírka magnetek a na poličkách se mi hromadí kameny, jež si vozím z turistických a ferratových výprav. Hlavně je to ale o tom, že sbírám zážitky z poznávání nových míst.

Jaké jsou vaše sběratelské choutky? Napište nám na redakce@trutnovinky.cz a třeba příště budeme psát v magazínu také o vás.

V aktuálním čísle si dále přečtete o tom, že jedenáctý ročník festivalu Cirk-UFF je připraven, jak probíhá postcovidová léčba v Janských Lázních a rozhodně nepřehlédněte ani rozhovor s koňařkou Vendulou Kostkovou nebo další články ze seriálu Když se řekne profese.

A krátkou vzpomínku věnujeme nedávno zesnulému výtvarníkovi Miloši Trýznovi i několika dalším držitelům Kulturní ceny města Trutnova, kteří již mezi námi nejsou.

Díky za přízeň a přejeme hezké čtení!

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek