Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Trutnov přerozdělí do sportu, kultury a sociálních služeb přes 9 milionů

25. 5. 2021

page.Name
Trutnovští zastupitelé na pondělním zasedání schvalovali žádosti o dotace na kulturu, sport i sociální služby. Z městské kasy mezi úspěšné žadatele poputuje 9,4 milionu korun. Další vlna schvalování dotací do těchto oblastí pak bude na podzimním zasedání zastupitelstva.

Trutnovští zastupitelé na pondělním zasedání schvalovali žádosti o dotace na kulturu, sport i sociální služby. Z městské kasy mezi úspěšné žadatele poputuje 9,4 milionu korun. Další vlna schvalování dotací do těchto oblastí pak bude na podzimním zasedání zastupitelstva.

„Jsem rád, že se nám letos podařilo udržet výši poskytovaných dotací i v této nepříznivé době pandemie koronaviru. Tyto dotace považuji za dobrou investici do kvality života našich občanů," uvedl starosta Ivan Adamec.

Žádosti o dotace z městského rozpočtu pod 50 000 korun projednává rada města, o žádostech nad 50 000 korun rozhodují městští zastupitelé. V první vlně byly schváleny návrhy na dotace v celkové výši 9,4 milionu korun.

Na kulturu půjde téměř 1,4 milionu korun. Mezi úspěšnými žadateli je například spolek Tkalcovské muzeum, které provozuje muzeum, řemeslné dílny a kurzy zaměřené na výuku lidových řemesel, Bene Dance Art Team, Rýbrcoul duch hor, Bojiště nebo organizátor hudebního festivalu Jazzinec, spolek Alternativa pro kulturu.

Mezi žadatele ze sociálních služeb město přerozdělí téměř 1,5 milionu korun. Příspěvek získají například Oblastní charita Trutnov, Klub vozíčkářů Trutnov – Bukovinka nebo Sdružení ozdravoven a léčeben Trutnov.

V rámci sportu je nutné rozlišit dotace na činnost sportovních klubů a dotace, jejichž prostřednictvím se město podílí na úhradě nákladů za užívání sportovišť. O přímé dotace žádají jednotlivé sportovní organizace na svou činnost, jde například o HC Trutnov, MFK Trutnov, Lokomotivu Trutnov, Spartak Trutnov, FK Sokol Volanov, TJ Trutnov - Poříčí a další. Mezi úspěšné žadatele se přerozdělí 5,7 milionu korun.

„Dotacemi podporujeme různá sportovní odvětví dle velikosti jejich členské základny, zejména přispíváme na sportovce do 18 let. Snažíme se vést především mládež ke sportu, a čím širší výběr děti mají, tím je větší šance, že se sportu budou věnovat,“ dodává místostarosta Tomáš Hendrych. O dotacích na úhradu nákladů za užívání sportovišť v celkové výši 5,4 milionu korun rozhodovali zastupitelé již na březnovém zasedání.

Žadatelům, kteří nespadají do žádné z těchto oblastí, půjde celkem 820 000 korun. Město touto částkou podpoří například Klub vojenské historie Trutnov, Trutínka – rodinné centrum či svazek měst a obcí Krkonoše, který každoročně zajišťuje krkonošské cyklobusy.

(ČTK, tz-mde)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek