Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

Trutnov vydal online mapu investičních akcí, zahájených i teprve chystaných

3. 5. 2021

Trutnov vydal online mapu investičních akcí, zahájených i teprve chystaných 0 snímků
Na čem se už pracuje, a co se teprve připravuje. To jsou dvě základní informace, které lidé vyčtou z nově zveřejněné mapy investic. Dnes ji zveřejnila trutnovská radnice. „Chceme, aby naši občané měli přehled o tom, kde všude investujeme peníze daňových poplatníků,“ oznámil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Mapa na webových stránkách města ukazuje, kam aktuální míří trutnovské investice. Jsou v ní zapsané opravy, modernizace, i zcela nové stavby z dopravní infrastruktury, školství, péče o památky, sociálních služeb, sportu i kultury.

Zeleně označené jsou už zahájené akce (tzv. v realizaci), například rekonstrukce pěší zóny. Žlutě svítí chystané projekty, například stavba multifunkčního hřiště a úprava parku u Domu s pečovatelskou službou v Kryblické nebo Obrození Lípového náměstí v Poříčí.

„V mapě jsou vyznačeny nejen nové stavby, ale také zásadní rekonstrukce a významné opravy. Lidé zde naleznou přehled projektů až šest let zpátky a také investiční akce, které plánujeme v blízké budoucnosti a které vycházejí z Akčního plánu Strategického plánu rozvoje města Trutnova,“ uvedl Adamec.

 

Mapa je na webových stránkách města www.trutnov.cz v sekci „Město - plány a mapy" (klikněte ZDE), nebo přímo na mapovém portálu společnosti T-mapy mapy.trutnov.cz. Radnice ji může neustále aktualizovat a doplňovat. „Občané tak získají snadný přístup k informacím, jako jsou název akce, délka její realizace, náklady z rozpočtu města včetně získaných dotací a její umístění v mapě,“ řekl starosta.

Aby mapa byla přehledná, nezařadila do ní radnice úplně všechny aktivity. „Neobsahuje například nákup vybavení do škol a jiných organizací či drobné opravy, v opačném případě by mapa byla zahlcena,“ sdělil tajemník trutnovské radnice Jan Seidel.

Na portálu mapy.trutnov.cz jsou i další důležité přehledy, například o umístění kontejnerů na tříděný odpad, poskytovatelích sociálních služeb, nebo rozdělení okrsků městské policie.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz