Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Dárkový poukaz na značkové brýle vyhrála Alena Kuldová

15. 1. 2021

page.Name
Poukaz na výběr luxusních brýlí v hodnotě 4000 korun, který do velké vánoční soutěže věnovala Oční optika Malinský, vyhrála Alena Kuldová z Trutnova (na snímku vlevo). Výherkyně z městské čtvrti Šestidomí přiznala, že její zapojení do soutěže byla velká náhoda. Optiku Malinský v Bulharské ulici ovšem navštěvuje již spoustu let.

„Myslím, že to bude skoro dvacet let. Chodí sem i moje dcera, která začala nosit brýle dříve než já. A přestože teď už nebydlí v Trutnově, tak třeba před Vánocemi si tady brýle nechala dělat,“ uvedla. „Je tu výborný servis, milí a ochotní lidé, kteří umí poradit,“ sdělila na adresu optiky, která disponuje také druhou pobočkou v Náchodě.

Šance vyhrát hodnotný voucher na značkové brýle Ray-Ban spočívala ve správnou chvíli správně odpovědět na soutěžní otázku na našem webu. „Asi třikrát to na mě vyskočilo v telefonu, protože Trutnovinky sleduji pravidelně. Když už to bylo asi počtvrté, tak jsem si řekla, že to otevřu. Byla to vysloveně náhoda,“ usmála se šťastná výherkyně.

Ve kterém z kultovních sci-fi filmů byly brýle Ray-Ban k vidění? Tak zněla otázka, na kterou čtenáři odpovídali. Na výběr měli ze tří možností. Správnou odpovědí byl film Matrix.

Ray-Ban jsou ikonické brýle oblíbené všemi generacemi po celém světě. Původ této značky sahá do Ameriky, kde v roce 1937 začala firma Bausch&Lomb vyrábět sluneční brýle pro armádní letce. Některé z těchto ikonických modelů se vyrábí až dodnes, i když už pod taktovkou nového majitele společnosti Luxottica.

„Ještě uvidím, na co poukaz uplatním,“ nevěděla přesně na místě Alena Kuldová, jak s výhrou naloží. „Brýle teď používám už jen na čtení, protože jsem měla zákal a podstoupila jsem operaci očí,“ sdělila výherkyně, které poukaz předala zaměstnankyně optiky a vystudovaná optometristka Diana Dvořáková.

To je právě jedna z předností Oční optiky Malinský, že se zabývá měřením zraku za použití moderních přístrojů. „Optometrista má vysokou školu, která je specializovaná na měření zraku, kontaktní čočky a přední segment oka. V tomto směru je jeho vzdělání optimální k tomu, aby byl zákazník přesně změřen a byl pak také spokojen s vyrobenými brýlemi, případně kontaktními čočkami,“ upozornil majitel optiky Jiří Malinský. „Na přesném měření si dost zakládáme,“ zdůraznil.

Měřením zraku se jeho optika zabývá již 18 let od roku 2002 a společně s věcmi týkajících se kontaktních čoček je to služba, o kterou je v současné době mezi lidmi asi největší zájem.

Vzhledem k epidemiologické situaci je zákazníků o něco méně, nicméně do optiky si můžete zajít i dnes, kdy je většina obchodů zavřená. Jedná se totiž o registrované zdravotnické zařízení, a tak má vládní výjimku. „Například lidé, kteří nosí právě ty kontaktní čočky, tak je po nějaké době potřebují vyměnit a pořídit si nové. A dnes už je mezi námi i velká skupina lidí, co používá kontaktní čočky denní,“ doplnil Jiří Malinský.

Oční optika Malinský ale samozřejmě disponuje i širokým výběrem brýlí nejlepších světových značek, a to od vyzkoušených dodavatelů, přičemž s některými spolupracuje více než 20 let.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz