Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Seniorům nad 80 pomůže s registrací na očkovacím webu pečovatelská služba

21. 1. 2021

page.Name
Seniorům, kteří nejsou zdatní v práci s počítačem, a chtějí se přihlásit k očkování proti covidu-19, pomůžou s registrací a sjednáním termínu lidé z Pečovatelské služby Trutnov. Novinářům to dnes oznámil její ředitel Roman Béla.

„V souvislosti s problematickým zavedením systému registrací očkování proti covid-19 jsem se rozhodl po dohodě s vedením města pro seniory našeho města nad osmdesát let vyčlenit personální kapacity pro registraci do systému,“ vysvětlil.

Zájemci si mohou zavolat na telefonní číslo 733 156 858 sociální pracovnice Petry Bereczové, která pak nasměruje k seniorům své kolegyně. Pomoc bude po telefonické domluvě probíhat na vyžádání, osobně a přímo u seniora v jeho domácím prostředí.

„Půjde o skutečnou fyzickou návštěvu. Cílem je reálná pomoc s registrací do Centrálního rezervačního systému očkování proti onemocnění Covid,“ zdůraznil Roman Béla. Služba bude bezplatná. Objednat si výpomoc s registrací mohou zájemci vždy ve všední dny, a to od 7.00 do 15.30 hodin.

Registrace k očkování pro lidi nad osmdesát je v provozu zhruba týden. V prvních dnech ale webová stránka nefungovala, jak by měla. Kritizovali ji také Trutnované, kteří se snažili zajistit očkování pro své rodiče a prarodiče. Trnem v oku byly například délka registrace a chybně nabízené termíny.

čtěte také: Očkování? Komplikace s registrací i termínem


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz