Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

V Trutnově probíhá úprava tratí pro běžkaře. Nešlapte jim do stop!

14. 1. 2021

page.Name
Chcete v Trutnově vyrazit za zábavou na běžky? Díky aktuálním sněhovým podmínkám to je konečně možné! „Na víkend budou snad všechny tratě upravené,“ myslí si Dušan Horyna z lyžařského oddílu Olfin Car Ski team, který se s rolbou stará o místní běžkařské tratě.

Velká rolba aktuálně stojí ještě na Paradráze v garáži lyžařské klubovny, ale plánuje se její přesunutí na Nové Dvory, kde upraví stopy na loukách. „Ale abychom s ní mohli vyjet, potřebovali bychom ještě, aby pár centimetrů připadlo,“ upřesnil dnes ráno Horyna. Nicméně na Dvoračkách se jinou technikou už podařilo najet dvouapůlkilometrové kolečko.

Během odpoledne se po oblíbeném place proháněly desítky běžkařů. Převažovali klasici ve stopě, ale svoji "dráhu" si vyjezdili i běžkaři-bruslaři.

Aktuálně jsou upravené tratě pro bruslení také v městském lesoparku na Paradráze, přibližně 1,5 kilometru, a skútr s válcem projíždí sníh i na louce nad serpentýnami ve směru na Starý Rokytník. „Tratě na Para se upravovaly už v úterý, bohužel lidé, kteří tam chodí na procházky, je rozšlapali,“ mrzelo trenéra trutnovského Olfin Car Ski teamu Vladimíra Šlofara.

Běžkaři už můžou vyrazit také do oblíbené stopy s vyhlídkou na Krkonoše na golfovém hřišti v Mladých Bukách. Tamní hasiči vyzkoušeli nový stroj na vytváření běžeckých tras se stopou, a první okruh vytvořili právě na golfu. "Zítra během dopoledne ještě jednou trasu projedeme a opravíme stopu. Dále budeme dělat okruh na louce pod Základní školou v Hertvíkovicích," slíbili hasiči na Facebooku. 

Dobré sněhové podmínky momentálně umožní běžkařům vydat se lyžovat i na místa, která nejsou vyloženě na horách. Chystá se otevření vrchlabského areálu ve Vejsplaších a tratě jsou například najeté také v okolí Žacléře.

 

 

Za současných podmínek se nabízí také výzva dát si o víkendu běžkařskou klasiku Pomezky - Trutnov. Chystá se někdo? Napište nám na redakce@trutnovinky.cz nebo na náš Facebook, kam jezdíte na běžky, jak to aktuálně vypadá a pošlete třeba i fotku z vašeho výletu.

(nam, red)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Lukáš Pavlík