Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Epidemie covidu roste, trutnovská nemocnice dnes zakázala návštěvy

1. 11. 2021

page.Name
Oblastní nemocnice Trutnov dnes zakázala návštěvy na všech odděleních. Důvodem je zhoršující se epidemická situace. V posledních dnech v Česku stoupají počty nemocných a hospitalizovaných. Hradecký kraj má sice nejlepší čísla ze všech, ale i tak nemocnice postupně přijímají protiepidemická opatření, například z důvodu zamezení dalšího zvýšení zátěže. Návštěvy už zakázali také v Jičíně a Hradci Králové.

O zákazu návštěv informovalo vedení trutnovského špitálu dnes dopoledne. „Vzhledem k vývoji epidemické situace v regionu muselo vedení nemocnice dnes bohužel přistoupit k zákazu návštěv na všech odděleních,“ oznámila nemocnice na Facebooku.

Omezení zákazu návštěv neplatí pro návštěvy pacientů na dětském oddělení nebo pro doprovody k porodu. A také v dalších „odůvodněných“ případech. „Například pro návštěvy pacientů v terminálním stádiu nemoci, vždy po domluvě s ošetřujícím lékařem,“ uvedla nemocnice.

COVID V ČÍSLECH
V kraji se nákaza nyní nejvíce šíří v okrese Rychnov nad Kněžnou, kde za posledních sedm dní přibylo na 100.000 obyvatel zhruba 175 nákaz, před týdnem 96.
V okresech Hradec Králové a Trutnov podle tohoto přepočtu přibylo zhruba 164 a 135 nakažených, před týdnem na Hradecku okolo 105 a na Trutnovsku zhruba 68 případů.
Jičínsko má sedmidenní incidenci na hodnotě zhruba 111, před týdnem to bylo 85 nakažených. Nejlépe v kraji je na tom nyní okres Náchod, kde bylo zjištěno za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel zhruba 73 nákaz, před týdnem asi 37.  ČTK

Návštěva ale musí splnit jednu z důležitých podmínek: mít negativní antigenní test (nesmí být starší 24 hodin), nebo PCR test (nesmí být starší než 3 dny), nebo předložit certifikát o dokončeném očkování nebo potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19, od kterého neuplynulo více než 180 dnů.

„Omlouváme se za případné komplikace. Doufáme, že nám epidemická situace brzy dovolí toto mimořádné opatření odvolat. Děkujeme za spolupráci!“ napsala nemocnice na Facebooku.

(pac, tz-lch)
pavel@trutnovinky.cz