Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Fotograf Šálek ukáže, jak poznával Barmu. Navštívil i sloní kemp

6. 11. 2021

Fotograf Šálek ukáže, jak poznával Barmu. Navštívil i sloní kemp 6 snímků
V trutnovském Uffu bude v pondělí večer k vidění cestopisný pořad známého fotografa, cestovatele a spolupracovníka Trutnovinek Miloše Šálka. Ten se každoročně v zimě vydává za dobrodružstvím do teplých krajin. Loni v lednu si vybral Myanmar, dříve nazývaný stát Barma.

Přijďte si do Uffa poslechnout vypravování s promítáním fotek o zemi tisíce pagod, úžasných lidí, krásné tropické přírody a absolutní bezpečnosti.

„Cestování je tam trochu náročnější, kvůli ještě některým zavřeným oblastem, které jsou de facto pro cizince nepřístupné, proto jsem se přesouval hlavně letadlem, ale také lodí a autobusem,“ sdělil 45letý trutnovský fotograf.

Poznal Yangon, Mandalay, královské město Inwa, Bagan se spoustou pagod, kde se proháněl na e-biku, jezero Inle, kde pro změnu sednul na kolo. Nechyběla ani „válečka“ u moře na pláží v Ngapali, kde navštívil i sloní kemp, zlatokopeckou dílnu a spoustu dalších zajímavých míst.

Putování s přáteli mu také zpestřily zastávky v Dubaji při cestě tam i zpět v rámci stopoveru. „Měl jsem tak možnost nahlédnout i do tohoto velkoměsta,“ poznamenal muž, který na podobné cesty vyráží minimálně jednou za rok již od roku 2007, kdy poprvé odletěl poznávat Kubu.

Jeho promítání o Barmě se kvůli covidu už dvakrát přesouvalo. Mezitím letos v lednu navštívil Brazílii, o které se chystá referovat jindy. Vstupné je 90 korun a začíná se v 19 hodin.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek