Neděle

14. dubna 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Hlasujte! O Alej roku soutěží i stromořadí na Gablenzi

5. 11. 2021

page.Name
Třiadevadesát stromořadí ze všech koutů republiky je v nominaci ankety o Alej roku. Devět z nich roste v Královéhradeckém kraji a jednoho kandidáta máme v Trutnově.

Do jedenáctého ročníku soutěže o nejkrásnější alej roku lidé přihlásili i uličku stromů, která vede k památníku generála Ludvíka Gablenze na vrchu Šibenik. Hlasování začalo tento týden a potrvá až do 11. ledna. Pro trutnovskou alej můžete hlasovat ZDE.

„Mám radost, že se naše anketa i samotné aleje těší tak velkému zájmu a oblibě. Nominovaná stromořadí nám ukazují, že lidé oceňují aleje nejen pro jejich krásu či zajímavý příběh, ale také z toho důvodu, že k nim mají svůj osobní vztah, což mě velmi těší,” říká Klára Ondrigová, koordinátorka ankety. Tu pořádá spolek Arnika a má za úkol přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině.

Organizátoři společně s jedenáctou Alejí roku koncem ledna vyhlásí i nejoblíbenější krajská stromořadí. Patroni ankety u letošního ročníku navíc zvolí nejkrásnější fotografii, jejíž autor získá digitální zrcadlovku značky Canon.

Loni vyhrálo stromořadí stoletých lip u Velkých Opatovic na Blanensku.

(bog, tz-kdu)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: František Hofman