Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Listopadové Trutnovinky o herectví, hudbě i krajkách jsou venku

1. 11. 2021

page.Name
Svátek má Felix, narozeniny dnes slaví zpěvačka Marta Kubišová (79 let), herec Pavel Zedníček (72) nebo bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová (32), začal Movember, kníratý měsíc boje s rakovinou prostaty. A vyšel, počkej si, listopadový magazín Trutnovinky! Dnes jsme takřka všech 5000 výtisků rozvezli na distribuční místa.

Tváří nejnovějšího magazínu, který je 187. číslem v pořadí od zahájení vydání Trutnovinek v roce 2005, je herečka Carmen Mayerová. Za rozhovorem se 77letou rodačkou z Trutnova se vydal kolega Pavel do jejího pražského bytu.

Chvíli jsme zvažovali, že by v magazínu mohl vzniknout i dvojrozhovor s dcerou Terezou Kostkovou, plán ale zhatilo její časové vytížení. Zrovna startovala taneční televizní show Star Dance, kterou moderuje.

„Baví mě to sledovat. Strašně obdivuju tu dřinu, odvahu a hlavně, že vše se vysílá naživo,“ prozradila Carmen Mayerová, že patří mezi pravidelné diváky.

A pokud byste naopak chtěli vidět v akci ji, tento měsíc máte velkou šanci, přijede totiž hrát do Uffa.

Když pak budete naším časopisem listovat dál, dozvíte se něco o mladých muzikantech z kapely MyBand! Jak se vyrábí krajky, prozradí Lenka Máslová Špetlová. V seriálu Když se řekne profese se představí společnost Siemens. A pozveme vás i na několik kulturních akcí včetně křtu knížky teprve sedmnáctileté trutnovské autorky Adriany Wetterové.

Díky za přízeň a přejeme hezké čtení!

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz