Pondělí

27. května 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Nemocnice Trutnov kvůli epidemii covidu omezila plánované výkony

5. 11. 2021

page.Name
Oblastní nemocnice Trutnov, kterou zřizuje kraj, omezila kvůli sílící epidemii covidu-19 plánované výkony. Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou přes víkend připraví dalších 20 lůžek pro pacienty s covidem a nevylučuje, že při jejich zaplňování bude muset omezit plánované operace. ČTK to dnes řekla mluvčí hejtmanství Martina Svatoňová. Akutní péče v žádné z nemocnic omezena nebude.

Na případné omezení plánovaných výkonů se při růstu nemocných připravují i nemocnice v Jičíně a Dvoře Králové nad Labem. "Zatím bez omezení pracuje největší krajská nemocnice v Náchodě," uvedla mluvčí. V Jičíně podle ní zůstává připravených šest covidových lůžek na interně a 14 na neurologii. Trutnovská nemocnice má pro pacienty s covidem připraveno šest lůžek na oddělení ARO a 20 lůžek na onkologii.

"Od 8. listopadu jsme nuceni omezit plánovanou operativu na centrálních operačních sálech v naší nemocnici. Jde zejména o pozastavení velkých plánovaných operací v celkové anestezii. Současně omezujeme provoz rehabilitačního, ortopedického a onkologického oddělení. Důvodem je vznik covidového oddělení, které si vyžádá personální posily z řad našich zdravotníků a vznik oddělení se sdruženým lůžkovým fondem. Provoz ambulancí zůstává zachován. Omezení operativy se prozatím nedotkne ve větším rozsahu gynekologických výkonů a v plném provozu zůstává porodnice."
Miroslav Procházka,
ředitel trutnovské nemocnice

Krajské nemocnice nyní disponují pro covidové pacienty 57 lůžky, z nichž bylo dnes dopoledne obsazeno 34. Před týdnem bylo v krajských nemocnicích devět pacientů s covidem. Z 34 hospitalizovaných bylo dnes šest na jednotkách intenzivní péče, před týdnem to byl jeden pacient.

Státní Fakultní nemocnice Hradec Králové dnes ráno pečovala na dvou pracovištích o 27 pacientů s covidem-19. Z nich 12 vyžadovalo intenzivní péči. Před týdnem bylo ve ve fakultní nemocnici osm pacientů s covidem.

Při dalším růstu počtu hospitalizovaných ani fakultní nemocnice nevylučuje omezení péče. "S případným otevíráním dalších oddělení pro covidové pacienty bude nutné omezit některé neakutní operační výkony," uvedl mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Ve všech nemocnicích v kraji od tohoto týdne platí plošný zákaz návštěv.

ČTK