Neděle

16. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Pálkaři mají nový povrch s automatickým zavlažováním

2. 11. 2021

page.Name
Areál pálkových sportů Red Field na Kryblici se po vystavění kompletního zázemí v loňském roce dočkal dalších změn. Trutnovská radnice na sportovišti na okraji města vybudovala nový automatický zavlažovací systém, rekultivovalo travnatou plochu a upravilo antukové povrchy.

„Chceme, aby zázemí vyhovovalo potřebám zápasů, kterých se Rytíři Trutnov účastní a které pořádají v rámci ligových soutěží. Původně zde vůbec žádné zavlažování nebylo. Tento systém je napájen z nově vybudovaného vrtu,“ vysvětluje trutnovský starosta Ivan Adamec.

Dále se rekultivovaly travnaté plochy, a to o celkové výměře 9290 m2, a upravily antukové povrchy.

Práce provedla během září a října firma Trávníkáři Mladé Buky. Město do těchto úprav sportoviště investovalo necelých 2,4 milionu korun. „Na tuto akci jsme zažádali o dotaci Národní sportovní agenturu a momentálně čekáme na rozhodnutí,“ dodává Ivan Adamec.

Trutnovská radnice tak navázala na loňské i letošní úpravy, kdy zde vybudovala kompletně nové zázemí. Nechala zde nainstalovat nové kontejnerové buňky, ve kterých vznikla klubovna, šatny, umývárny s WC a sklady. Vloni sem město investovalo téměř 6 milionů korun. Letos na konci června byl areál slavnostně otevřen a nyní už plně slouží potřebám trutnovských Rytířů.

čtěte také: Speciální dárky k jubileu trutnovského baseballu – dort a nové zázemí


(bog, tz-mde)

redakce@trutnovinky.cz
Foto: Facebook Rytíři Trutnov