Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Splňte vánoční přání dětem z azylového domu

8. 11. 2021

page.Name
Azylový dům Most k životu Trutnov poskytuje ubytování ženám, matkám a otcům s dětmi, kteří se z různých důvodů ocitli bez střechy nad hlavou. Vánoce jsou symbolem radosti, hojnosti a domácího tepla. „Pomozte nám je udělat takové i pro rodiče a jejich děti. Vytvořili jsme seznam konkrétních vánočních přání, která najdete ode dneška na webu www.mostkzivotu.cz,“ hlásí ředitelka Most k životu Trutnov Monika Hillebrandová.

Největší radost udělají dárky, které si děti skutečně přejí. Nejde o to, zahrnout azylový dům velkým množstvím hraček, ale darovat ty vysněné. „Naši uživatelé žijí často na hranici chudoby a věci, které jsou pro nás běžné, jsou pro ně těžko dosažitelné,“ říká Monika Hillebrandová.

Děti si proto můžou vybrat tři přání, která se jim pokusí společně s vámi splnit. Seznam bude průběžně aktualizován, aby bylo vidět, které dárky ještě zbývají. Radost tak můžete udělat konkrétnímu dítěti a víte přesně, kam vaše podpora putuje. Jedno přání si může přát i rodič. Dárek může být nový nebo starší a zachovalý. Doručit ho můžete osobně nebo poštou na adresu Most k životu Trutnov, Šikmá 300, Trutnov.

„Systém tří přání jsme zavedli již minulý rok a měl velký ohlas. Děti si kreslily svá přání dopředu a pak se nedočkavě těšily, jestli je Ježíšek opravdu přinese,“ vysvětluje sociální pracovnice azylového domu Lenka Uhříčková. „Naše uživatelky vnímají Vánoce často se smutkem. Ještě více si uvědomují absenci vlastního domova a často se vyrovnávají s pocity, že nemohou dětem dopřát takové Vánoce, jaké by si přály. Víme, že jim pocit vlastního domova nenahradíme, ale chceme se pokusit zabezpečit alespoň tu materiální stránku Vánoc,“ doplňuje Monika Hillebrandová.

Chcete vědět, co si děti přejí pod stromeček? Klikněte ZDE.


Most k životu Trutnov je příspěvková organizace poskytující sociální službu azylového bydlení. Cílovou skupinou této služby jsou lidé, kteří se ocitli v tíživé životní situaci spojené se ztrátou bydlení. Může se jednat o ženy utíkající z domácího násilí stejně tak jako o osoby, které díky výpadku příjmů přišly o stávající bydlení. Kromě ubytování poskytuje služba i základní sociální poradenství a snaží se tak pomoci svým uživatelům vrátit se zpět k běžnému životu.

(bog, tz-mhi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek