Sobota

2. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Technické služby zrenovují dětské hřiště u Uffa

9. 11. 2021

Technické služby zrenovují dětské hřiště u Uffa 0 snímků
Dětské hřiště u Uffa bude měsíc zavřené. Technické služby se totiž ve středu pustí do jeho renovace. Vymění gumový povrch, doplní nové herní prvky a mobiliář. Rozšíření a modernizace dětského hřiště vyjde na necelých 1,2 milionu korun.

Rekonstrukce a rozšíření hřiště potrvá pět týdnů. „Půjde o kompletní výměnu gumové dopadové plochy a její rozšíření směrem k pěší zóně. Přidáme nové herní prvky, a to zabudovanou trampolínu, pružinovou houpačku a prolézačku ve tvaru rakety,“ říká Jakub Rosi, vedoucí střediska městského mobiliáře a dopravního značení Technických služeb. Přibudou rovněž lavičky a odpadkový koš.

Práce na obnově hřiště mají skončit zhruba týden před Vánoci. „Právě kvůli velké vytíženosti hřiště jsme úpravy naplánovali až na pozdní podzim,“ vysvětluje Rosi.

Nejprve bude demontována stávající dopadová plocha, následovat bude příprava podkladu pro nový pryžový povrch, jeho položení dle grafického návrhu a betonáž kotevních patek. V závěru pak dojde k instalaci nových herních prvků a mobiliáře.

V Trutnově je celkem 66 dětských hřišť. „Postupně je všechny opravujeme a modernizujeme tak, aby vyhovovaly z hlediska bezpečnosti, kapacity a také atraktivnosti pro jejich malé návštěvníky,“ tvrdí trutnovský starosta Ivan Adamec.

Například rekonstrukce dětského hřiště v ulici Oskara Nedbala stála 1,25 milionu korun.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Vizualizace: Technické služby Trutnov