Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Vánoční strom se v neděli rozsvítí, ale jen tak. Akce se ruší

22. 11. 2021

page.Name
Bez lidí, bez stánků, bez doprovodného programu. Stejně jako v loňském roce i letošní první adventní neděle nebude v Trutnově spojená s tradiční událostí – slavností doprovázející rozsvícení vánočního stromu na Krakonošově náměstí. „Rozhodli jsme se akci zrušit, protože nová protiepidemická pravidla dnes vstupující v platnost její pořádání značně komplikují,“ řekl organizátor a ředitel Uffa Libor Kasík.

Největší problém spatřuje v tom, že se na místě může sejít maximálně 1000 lidí. „Vím, že lidé se konkrétně na tuto akci vždy velmi těší. I my všichni v Uffu jsme se těšili. Ale myslím, že tato akce by měla být otevřená všem a já nechci nikoho selektovat tím stylem, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. To není správné,“ vysvětloval Kasík.

S ostatními opatřeními by si prý pořadatelé nějak poradili. I když vědí, že by to bylo složité. Vezme-li se ovšem v potaz, že na rozsvícení stromu běžně dorazí kolem čtyř tisíc lidí, aktuální tisícovka je značně limitující.

Trutnovský vánoční strom, který byl dnes dopoledne dovezen do centra města ze soukromé zahrady jednoho z obyvatel Dvoračky, tak čeká po roce opět komorní rozsvícení. „Nebudeme říkat ani čas, strom se prostě rozsvítí,“ konstatoval Libor Kasík. Loňské první zažehnutí žárovek sledovalo pár desítek lidí, kteří přišli chvíli poté, co se začalo rozsvěcet pouliční osvětlení.

 

Ředitel Uffa naznačil, že by rád za zrušenou akci připravil občanům náhradní podívanou, například malou světelnou show. Otázkou je, bude-li na ni prostor.

Jen chvíli poté, co jsme se dozvěděli o zrušení slavnostního rozsvícení stromu, přišla do naší redakce další zpráva, že se nebude konat ani ohňostroj na Silvestra. Vánoční trhy na Krakonošově náměstí by se zatím uskutečnit měly, a to v termínu od 13. do 22. prosince, ovšem bez doprovodného kulturního programu.

FOTO: Krakonošovo náměstí už zdobí vánoční strom


Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek