Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Vánočním stromem pro Krakonošovo náměstí bude jedle z Dvoraček

16. 11. 2021

page.Name
Centrum Trutnova má v čase adventu a Vánoc zdobit jedle. Na Krakonošovo náměstí ji Technické služby přivezou v pondělí z Nových Dvorů. „Městu byla zdarma věnována ze soukromé zahrady,“ oznámila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Město chce letos uspořádat v Trutnově v minulosti velmi oblíbené společenské akce: Rozsvícení vánočního stromu, vánoční trhy i Silvestrovský ohňostroj. Už před týdnem začali pracovníci Technických služeb a firmy Štěpánský a Fišer rozmisťovat v ulicích sváteční výzdobu.

Na zrenovované pěší zóně bude celá řada novinek. „Lidé se mohou těšit na ozdobenou vstupní bránu či světelné prvky na jednotlivých lampách. Nové osvětlení chystáme také na vzrostlý strom na Svatojanském náměstí vedle vodního prvku,“ upřesnil trutnovský starosta Ivan Adamec. Novinky vyjdou na necelých 350 tisíc korun.

Kromě Krakonošova náměstí budou v Trutnově ještě další místa ozdobená vánočními stromy. Na Slovanském náměstí má být smrk darovaný z Ostrčilovy ulice. Stromy budou svítit také na Lípovém náměstí, před obchodním centrem na Zelené Louce a stejně jako loni také ve Starém Rokytníku.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Krakonošově náměstí se uskuteční první adventní neděli, 28. listopadu odpoledne po 16. hodině. Doprovodný program ale začne už ve 14 hodin. „Představí se žáci Základní umělecké školy Trutnov, s vánoční show Padá hvězda, něco si přej! vystoupí Divadlo Mazec, koledy a vánoční písně zazpívá Kühnův dětský sbor,“ upřesnila mluvčí radnice.

Uskutečnit se mají na Krakonošově náměstí také vánoční trhy (od 13. do 22. prosince). Podvečery při nich zpestří doprovodný kulturní program na pódiu. Na poslední den roku se chystá tradiční Silvestrovský ohňostroj.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek