Neděle

16. června 2024

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Vydařená sbírka potravin, naznačují první čísla z trutnovských obchodů

20. 11. 2021

Vydařená sbírka potravin, naznačují první čísla z trutnovských obchodů 0 snímků
Bez metráku dvě tuny potravin se povedlo vybrat ve třech trutnovských marketech v rámci tradiční potravinové sbírky. Jde o souhrnný údaj z Tesca, Penny a Albertu, kde se sbírka konala za pomoci dobrovolníků.

Přesně se vybralo 1903,9 kilogramů potravin a 133,6 kilogramů drogerie. Nejvíc v Albertu (675,5 kg potravin, 69,8 kg drogerie), v Tescu 643,8 kg potravin a 38,5 kg drogerie a v Penny 584,6 kg potravin a 25,3 kg drogerie.

„Opět jsme nadšeni výsledkem sbírky, setkáním s lidmi, kteří neváhají pomoci druhým. Poděkování patří všem devatenácti dobrovolníkům za jejich pomoc a čas. Bez nich bychom takhle velkou akci nezvládli,“ oznámila Martina Vágner Dostálová, spoluorganizátorka sbírka a vedoucí zdejšího pracoviště Potravinové banky.

Darované zboží pomůže potřebným, například bezdomovcům, seniorům či matkám samoživitelkám s dětmi.

V Trutnově probíhala sbírka ještě v Kauflandu, Bille, Lidlu a drogerii DM, ale bez účasti dobrovolníků. „Kolik bylo darovaných potravin či hygieny budeme vědět až v příštím týdnu, kdy budeme vše svážet do skladu Potravinové banky,“ dodala Martina Vágner Dostálová.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš