Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

ANKETA: Jak a kde sháníte vánoční dárky?

9. 12. 2021

page.Name
Za dva týdny jsou tady Vánoce a v současné době tak probíhá tradiční nákupní horečka. Jak a kde sháníte vánoční dárky?


Renata Komůrková, spisovatelka

Já přes internet. Jdu většinou najisto na Aliexpress. A pak třeba na Slevomat pro zážitky.


David Vacek, manažer výroby a logistiky

Každý rok dostávám nějaké info od rodiny, co by si přáli k Vánocům, takže to mám ulehčené a nemusím nějak moc přemýšlet (smích). Dárky většinou sháním po internetu nebo jezdím do Prahy.


Iva Kvasničková, učitelka - vychovatelka:
Řídím se heslem: Kdo je připraven, není překvapen! Nakupuji průběžně od ledna. Blbé je, že to občas schovám malinko jinam a pak hledám. Nakupuji všude, normální obchody, ale i bazárky, starožitnictví, poklady z půdy,
cukrárny, ZOO dárkové poukazy, internet, vtipné dárky, zážitkové poukazy…


Miloš Šálek, fotograf

Něco v obchodech a něco na internetu. A většinou na poslední chvíli. Když byly moje děti menší a věřili, tak mě to celkem bavilo.


Lucie Weintragerová, zdravotní sestra

Dárky nakupuju průběžně už třeba od října. Nemám ráda chaotické a nucené pobíhání po obchoďácích a prodírání se davy, takže dávám přednost manufaktuře a malým obchodům. Jinak využívám i e-shopy.


Barbora Peterová, mluvčí společnosti ČEZ:
Tipy na dárky sbírám průběžně, během celého roku si zaznamenávám, co by komu mohlo udělat radost. Systematičnost však poslední roky začíná a končí u tohoto seznamu. Obvykle právě těsně před Vánoci „naděluji“ ještě sama sobě, a to adrenalinovou pracovní agendu. A tak se mi nakonec stává, že dárky sháním trochu na poslední chvíli a počítám dny, do kdy mi ještě různé zásilkovny stihnou doručit balíky. Jakkoliv to bude možná znít jako klišé, tím největším dárkem je ale vždy to, když se jako rodina sejdeme všichni u jednoho stolu a když o svátcích potkám kamarády, se kterými na sebe třeba během roku nemáme tolik času.

redakce@trutnovinky.cz