Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Projekt nového pavilonu trutnovské nemocnice vyjde na 4,3 milionů korun

3. 12. 2021

Projekt nového pavilonu trutnovské nemocnice vyjde na 4,3 mil.Kč bez DPH 0 snímků
Projektovou dokumentaci za téměř 4,3 milionu korun bez DPH pro stavbu budovy urgentního příjmu krajské Oblastní nemocnice Trutnov vypracuje společnost Technico Opava. Výstavba nového pavilonu urgentního příjmu a navazujících oborů ARO a JIP je součástí rozsáhlých investic napříč všemi krajskými nemocnicemi, řekl dnes novinářům hejtman Martin Červíček (ODS). Náklady na výstavbu pavilonu urgentního příjmu kraj odhaduje na zhruba 150 milionů korun.

"Zahájili jsme proces přípravy, jsme přesvědčeni, že také trutnovská nemocnice si zaslouží podstatnou investici," řekl Červíček.

Nová budova bude mít čtyři patra, která budou svisle propojená výtahem a schodištěm v technické části a výtahem v provozní části objektu. Nový bude také tubus ve čtvrtém patře, který propojí pavilon C s budovou B.

Výstavba pavilonu urgentního příjmu není jedinou investicí v areálu trutnovské nemocnice. V současnosti pokračuje rekonstrukce dvou pater pavilonu A, kde poskytuje lékařskou péči plicní, kožní, oční a ORL oddělení.

"Tato rekonstrukce za téměř 16,5 milionu korun by měla být kompletně hotová na konci letošního roku. Po jejím dokončení bude následovat druhá etapa výstavby laboratoří a transfúzního oddělení. Celkové výdaje na tuto investici jsou téměř 183 milionů korun bez DPH a k jejímu dokončení by mělo dojít v polovině roku 2023," uvedl první náměstek hejtmana pro investice Pavel Bulíček (Piráti).

Oblastní nemocnice Trutnov poskytuje akutní lůžkovou péči v oborech interního lékařství, pediatrie, neurologie, chirurgie, ortopedie, gynekologie a porodnictví, onkologie s radioterapií a rehabilitace. Zajišťuje také řadu odborných poraden a ambulancí a disponuje širokou škálou diagnostických možností včetně nejmodernější magnetické rezonance. Intenzivní péči zajišťuje oddělení ARO a jednotky intenzivní péče na oddělení interním, chirurgickém a neurologickém. K dispozici je pro pacienty 300 lůžek akutní péče.

Kraj má nemocnice v Trutnově, Jičíně, ve Dvoře Králové nad Labem a v Náchodě, pod který spadá i rychnovská nemocnice. Jejich modernizace je jednou z priorit pro následující roky.

ČTK