Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Školáci obdarovali děti z azylového domu

23. 12. 2021

Školáci obdarovali děti z azylového domu 16 snímků
Potraviny, hygienické potřeby, školní potřeby a přezůvky. To jsou věci, které mezi sebou vybrali žáci trutnovské Základní školy Komenského, a následně předali dětem v azylovém domě.

„V rámci charitativní sbírky Děti dětem, která se konala ve spolupráci s organizací Most k životu se vybralo několik beden trvanlivých potravin, drogistického zboží, psacích potřeb, sešitů, mnoho školních aktovek, tři krabice přezůvek různých velikostí, ale také velká krabice osobních dárků pro děti i dospělé,“ oznámila Zuzana Růžičková, učitelka a organizátorka akce.

Tři dárci celkem darovali dvanáct mobilních telefonů, nových i zánovních, a také konkrétním dětem nové oblečení podle jejich přání a další dárečky. Sbírka se konala ve škole v půlce prosince, předání se uskutečnilo přímo ve společenské místnosti azylového domu u vánočního stromečku. Věci od školáků převzala a potřebným následně předala ředitelka Mostu k životu Monika Hillebrandová.

„Velmi děkujeme dárcům z řad rodičů i dětí z naší základní školy Komenského, kteří nakoupili potraviny, drogerii, přezůvky, a kteří mnohdy věnovali i velmi drahé dárky anebo u svého zaměstnavatele vyřizovali darovací smlouvy a museli tudíž charitě věnovat i svůj osobní čas,“ uvedla organizátorka charity.

Školáci si při předání věcí prohlédli azylový dům a od ředitelky se dozvěděli o osudech převážně žen s dětmi, kterým azylový dům pomáhá.

Pomoc a zázemí hledají v Mostu k životu zpravidla rodiče, kteří se dostali do dluhové pasti, nemohou žít z různých důvodů s partnerem a jsou na svůj osud sami. V azylovém domě mohou pobývat maximálně rok a do té doby si musí najít své vlastní bydlení. S tím a také s hledáním práce jim pomáhá sociální pracovnice přímo z azylového domu.

„Podle ředitelky Hillebrandové je největším problémem zajistit samoživitelkám kauci na nové bydlení. Našetřit například 20 tisíc korun, je pro obyvatelky azylového domu často nepřekonatelná překážka. Příští charita by tak mohla být zaměřena třeba na finanční pomoc, která by umožnila se ženám s dětmi z azylového domu odstěhovat a osamostatnit,“ dodala Zuzana Růžičková.

(pac, tz-zur)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Zuzana Růžičková/ZŠ Komenského Trutnov