Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Snadné očkování, i bez registrace. V Uffu se chystá očkovací maraton

6. 12. 2021

page.Name
O víkendu se uskuteční v trutnovském Uffu akce, která nemá v novodobých dějinách našeho města obdoby: Očkovací maraton, při kterém mají lidé možnost nechat se snadno očkovat proti covidu-19, a to třeba i bez předchozí registrace. Přijít mohou všichni registrovaní i neregistrovaní zájemci o první a třetí dávku vakcíny.

Začíná se v pátek 10. prosince v 18 hodin a končí v neděli 12. prosince ve 20 hodin. Bude se tedy očkovat rekordních padesát hodin v kuse. „Naším hlavním cílem je naočkovat jak všechny zájemce o třetí dávku v regionu, tak získat i několik nových, zatím nerozhodnutých zájemců o první dávku. Předpokládáme, že bychom mohli naočkovat přibližně 1500 lidí, zájem veřejnosti v regionu je totiž aktuálně vysoký,“ vysvětluje ředitel trutnovské nemocnice Miroslav Procházka.

Očkovat se bude vakcínou Comirnaty vyvinutou společnostmi Pfizer a BioNTech. Přijít do Uffa mohou registrovaní i neregistrovaní zájemci o první, druhou nebo posilující dávku. Na přeočkování mají nárok pouze ti, kterým od poslední dávky vakcíny uplynulo šest měsíců. Od 1. prosince se tato doba zkrátila na pět měsíců pro chronicky nemocné a starší 60 let.

„Teprve pokud lidem přijde SMS nebo e-mail, že se mohou registrovat na třetí dávku očkování, mohou si pro posilující dávku přijít,“ upřesňuje Procházka. Kdo chce, může se objednat na konkrétní čas. Kdo chce přijít bez ohlášení, může dorazit kdykoliv od pátečních šesti večer do nedělních osmi večer.

„Pro všechny, kteří si k očkování zvolí čas mezi 20:00 a 6:00 hodinou, je připraven malý dárek. V noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli je navíc větší pravděpodobnost, že na svou vakcínu nebudete čekat,“ tvrdí Procházka.

Mobilní očkovací týmy sestaví trutnovská nemocnice. Do akce vyšle odhadem několik desítek zaměstnanců. Kompletní zázemí budou mít v Uffu. Jeho přízemí bude celé vyčleněné výhradně pro očkování.

"Silně vnímáme požadavky velkého množství zájemců o třetí dávku očkování a jsme rádi, že můžeme přispět k urychlení celého procesu. Už na jaře pomáhalo Uffo jako testovací centrum a věřím, že i tentokrát významně napomůžeme zmírňování dopadů covidu na Trutnovsku. Každý člověk, který neskončí s covidem na lůžku v trutnovské nemocnici, pomůže," vysvětluje trutnovský místostarosta Tomáš Eichler.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz