Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Facebook zablokoval profil města Trutnova kvůli nahým fotkám z výstavy

30. 10. 2021

page.Name
Společnost Facebook zablokovala oficiální stránku města Trutnova. Důvodem byl příspěvek z vernisáže nové výstavy v Galerii města Trutnova, jejímž obsahem jsou mj. díla Františka Drtikola, která zachycují siluety nahých těl. Informovala o tom tisková mluvčí města Michaela Dědková.

Facebook umělecká díla (na výstavu se můžete podívat ZDE) vyhodnotil jako šíření pornografie a stránku města zablokoval. „Je pro nás nepochopitelné, že v dnešní době může být moderní umění z dílny světoznámého autora tímto způsobem vnímáno,“ uvedla Dědková.

Celá situace je pro město Trutnov nepříjemná a snaží se ji řešit. Komunikace se společností Facebook je však velmi složitá a komplikovaná. „Facebook byl jedním z významných komunikačních kanálů města a zdrojem informací pro naše občany, proto se budeme snažit o zprovoznění až do vyčerpání všech možností,“ uvedla Michaela Dědková.

Podle našich informací se vedení města podařilo získat kontakt na jednoho z významných klientů Facebooku, který se pokusí problém trutnovského profilu „protlačit“ na vyšší místa internetového gigantu.

Pokud po uplynutí lhůty 30 dnů, kdy většinou Facebook stránky či profily v podobné situaci znovu zpřístupní, bude stránka města Trutnova i nadále zablokovaná, bude radnice nucena založit novou stránku a začít sbírat fanoušky naprosto od nuly. Do té doby veškeré informace z města a městského úřadu jsou i nadále k nalezení na webu www.trutnov.cz, v Mobilním Rozhlasu (mobilní aplikace i web) a dočasně také na facebookovém profilu Městské policie Trutnov.

(bog, tz-mde)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek