Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Očkovací místa rozšiřují provozní dobu, pro třetí vakcínu můžete i k praktikovi

26. 10. 2021

page.Name
Rozšířená ordinační doba očkovacích míst v nemocnicích a možnost nechat se přeočkovat také u praktických lékařů. Tak reaguje zdravotnictví na aktuální situaci. Jak v Česku přibývá nakažených a hospitalizovaných, dramaticky roste zájem o vakcíny proti covidu, a to jak o třetí posilující dávku, tak i o první dávku.

Pro náš okres to znamená, že kromě trutnovské nemocnice se do očkování nově zapojí také 42 obvodních lékařů. „Očkování třetími posilujícími dávkami bude primárně realizováno v ordinacích praktických lékařů. Očkovací látka od firem BioNTech/Pfizer je nyní dostupná v dostatečném množství na podání posilující dávky i v ambulancích,“ uvedl ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

Očkování se tak má stát dostupnějším. Zájemci o třetí dávku mají kontaktovat svého praktického lékaře, nebo praktického lékaře dostupného v jejich regionu. „Nemocnice bude v následujících týdnech očkovat neregistrované zájemce pouze první dávkou očkování. Posilující dávkou bude očkovat jen registrované zájemce,“ upřesnil ředitel Procházka.

Seznam lékařů v Trutnově a okolí zapojených do očkování proti covid-19
Trutnov: Karolína Retková, Jana Kunčarová, Tomáš Vejrych, Jiří Sombota, Alena Sombotová, Michal Kuhn, Jiří Řehůřek, Blanka Králíčková,  Monika Buršová.

Úpice: Pavel Černý, Michaela Peroutková, Tamara Hynková.
Velké Svatoňovice: Radek Cvrček.
Malé Svatoňovice: Jana Rousková.
Rtyně v Podkrkonoší: Jan Hartman.
Radvanice, Chvaleč: Ladislav Záveský.

Horní Maršov, Janské Lázně: Pavel Petrů.
Horní Maršov: Zdeněk Vrtala.
Svoboda nad Úpou: Jarmila Oravcová.
Mladé Buky: Diana Košinová, Dagmar Divišová.

Hajnice: Šárka Koumarová.
Rudník: Jana Svobodová Jana
Pilníkov: Jarmila Šturalová.

V září a začátkem října mělo o očkování v nemocnici zájem zhruba 90 až 120 lidí na jeden realizovaný termín očkování. „Minulý týden ve čtvrtek bylo téměř 238 zájemců o očkování a z toho výrazná většina neregistrovaných,“ řekl Procházka. Špitál předpokládá, že v následujících týdnech přidá termíny a rozšíří kapacity očkování.

Kromě Trutnova jsou očkovací místa také ve Dvoře Králové nad Labem a Vrchlabí, v sousedních okresech pak v Náchodě, Jičíně, Jaroměři nebo Hořicích. V celém hradeckém kraji se očkuje na deseti místech. Všechna místa nabízí očkování bez předchozí registrace.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz