Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Školy, učiliště a firmy chtějí deváťáky inspirovat

6. 10. 2021

page.Name
Kam jít na školu nebo učiliště? Jakou profesi si vybrat? Poradit deváťákům opět může tradiční Prezentace středních škol a zaměstnavatelů. Dvoudenní akce pořádaná Krajskou hospodářskou komorou se uskuteční v Uffu v pátek a sobotu.

Označit by se dala taktéž jako veletrh. Kromě tradičního rozdávání propagačních letáků a brožurek se v mnoha stáncích objevují interaktivní prvky, při kterých si žáci můžou vyzkoušet praktické činnosti jednotlivých oborů. Zjednodušeně řečeno, školy a firmy se předhánějí ve snaze zaujmout.

„Pro žáky a jejich rodiče jsme připravili řadu novinek. Například ukázky virtuální reality, 3D scanování, 3D tisku, dronů a dalších technologií budoucnosti. V rámci online aktivit můžou na našem Facebooku sledovat speciální videochaty a rozhovory se zástupci škol a firem a s dalšími hosty,“ říká Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

PREZENTACE ŠKOL A FIREM
pátek 8. října od 9 do 18 hodin
sobota 9. října od 9 do 12 hodin
koná se v kulturním centru Uffo

První letošní prezentace v kraji se uskutečnila v Rychnově nad Kněžnou. Pokračovat bude kromě Trutnova ještě v Jičíně, Náchodě a Hradci Králové. „Žáci na těchto výstavách vidí, co je v zaměstnání čeká, a tak si můžou zvolit to, co je právě baví. V tom vidím obrovský přínos těchto akcí,“ tvrdí Adam Valenta, krajský radní pro oblast regionálního rozvoje, evropských grantů a dotací.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek