Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Talentovou soutěž mladých techniků vyhrál tým Komendy a průmyslovky

13. 10. 2021

Talentovou soutěž mladých techniků vyhrál tým Komendy a průmyslovky 18 snímků
Talentovou soutěž mladých techniků vyhrál tým Komendy a průmyslovky Další okresní kolo soutěže Talenty pro firmy (T-Profi) vyhráli trutnovští mladí technici. Konkrétně žáci Základní školy Komenského a studenti Střední průmyslové školy pod vlajkou společnosti ZPA Smart Energy.

Soupeření o nejšikovnější tým se konalo v rámci páteční Prezentace středních škol a zaměstnavatelů v Uffu. Úkol pro čtyři soutěžní kolektivy zněl jasně: Smontovat v předem daném časovém limitu stanovený výrobek z kdysi velmi populární stavebnice Merkur.

Talenty pro firmy (T-Profi)
* V soutěži se hodnotí nejen čas sestavení soutěžního modelu, ale hlavně kvalita a technické detaily. Přesnost dodržení předepsané metodiky a všech parametrů má váhu sedmdesáti procent. 

* Všechny týmy dostaly na začátku zadání, kde součástí byl podrobný montážní postup včetně obrázků. Potom už si rozdělily práci a pustily se do práce.

* Dospělí nesměli zasahovat do práce, mohli pouze koordinovat práci školáků nebo jim s něčím poradit. 

Party mladých techniků byly složené ze žáků základních a středních škol, učitelů a zástupců místních elektrotechnických firem, kteří byli vedoucími. Takže například v pracovní skupině pod vlajkou ABB Power Grids CR společně soutěžili žáci ZŠ Komenského Trutnov a SPŠ Trutnov. Tým Tyco Electronics EC Trutnov tvořili školáci ze ZŠ Svoboda nad Úpou a SPŠ Trutnov. Pod křídly Vitesco Technologies CR byli žáci dvou královédvorských škol - ZŠ Podharť a SPŠ a SOU.

Vítězný tým ZPA Smart Energy vedl jako kapitán Jan Holý. Společně s ním vybojovali prvenství Martin Bubeníček, Martin Kubíček a Adam Záruba (ZŠ Komenského) a Matěj Berger, Jakub Dibelka a František Karnovský (SPŠ Trutnov).

(pac, tz-khk)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek a Jaroslav Beran