Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

Zemřela Olga Šafaříková. S manželem Miroslavem drží platinový rekord

25. 10. 2021

Zemřela Olga Šafaříková. S manželem Miroslavem drží platinový rekord 0 snímků
Sedmdesát let a sedm měsíců. Tak dlouho spolu vydrželi manželé Šafaříkovi. Nejslavnější manželský pár v Trutnově rozdělila smutná událost. Olga Šafaříková v sobotu zemřela ve věku nedožitých 93 let. „Je to pro mě zdrcující zpráva, nemůžu se z toho vzpamatovat,“ přiznal Miroslav Šafařík.

Olgu si lidé pamatovali zejména z trutnovského kina Vesmír, kde dlouhá léta pracovala. A také z Klubu seniorů, ve kterém manželovi pomáhala s pořádáním besed či výletů.

Právě v klubu jí Miroslav předal k 65. výročí manželství tzv. Manželského Oskara. „Bylo to uznání za lásku, věrnost, obětavost, trpělivost, pracovitost a toleranci, a dík za to, že se mnou tak dlouho vydržela, a za všechno, co pro mě udělala,“ vysvětlil tehdy Miroslav Šafařík.

Oba považovali manželství za krásnou věc. „V manželovi jsem měla vždy oporu, ale musím přiznat, že na domácí práce nebyl. Měl však jiná plus,“ řekla Olga v březnu v rozhovoru pro Trutnovinky, když slavili platinovou svatbu. „Já měl nepředstavitelnou kliku, že jsem ji objevil, ženskou, kterou by mně mohl každý muž závidět,“ přiznal tehdy Miroslav.

Rozloučení s Olgou Šafaříkovou se uskuteční pouze v úzkém kruhu nebližší rodiny. „Moc všem děkuju za pochopení v této pro mě tak těžké chvíli,“ dodal Miroslav Šafařík.

  čtěte také:  Platinová svatba v Trutnově. Šafaříkovi jsou spolu 70 let


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál, Miloš Šálek