Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

15°

Zítra

22°

Svátek má

Dětské hřiště na Humláku je modernější a bezpečnější, u Uffa se zvětší

4. 8. 2021

page.Name
Od dnešního dne si děti opět mohou hrát na hřišti v ulici Oskara Nedbala na Humlově kopci, které prošlo kompletní rekonstrukcí. Nainstalovány zde byly nové a bezpečné prvky. Rekonstrukce vyšla na 1,25 milionu korun.

„Původní hrací prvky již dosloužily, nesplňovaly bezpečnostní předpisy a celé hřiště ani kapacitně nestačilo,“ zdůvodňuje rekonstrukci Ivan Adamec, starosta města Trutnova, které každoročně investuje do oprav a modernizace dětských hřišť.

Na hřišti vznikla nová gumová dopadová plocha, položila se zatravňovací dlažba kolem stolního tenisu a instalovaly moderní a bezpečné herní prvky. „Děti se mohou těšit na prolézací domek ve tvaru havrana se skluzavkou, houpačku „hnízdo“, balanční prolézačku, pružinová houpadla a mnoho dalšího,“ dodává Jakub Rosi, vedoucí střediska městského mobiliáře a dopravního značení z Technických služeb Trutnova, které rekonstrukci prováděly. Výstavba se z důvodu klimatických podmínek zdržela, kdy kvůli dešťům nebylo možné betonovat. Nyní už je vše hotové a hřiště je otevřeno.

Dětské hřiště v ulici Oskara Nedbala není jediné, které se letos dočkalo modernizace. Nové herní prvky byly osazeny na hřištích v ulicích Pražská a Chodská. V plánu je oprava hřiště u krytého bazénu a v ulici Za Komínem.

Na třetině všech trutnovských hřišť, kterých je celkem 66, navíc dojde k výměně písku v pískovištích. Do konce roku ještě technické služby chystají opravit a rozšířit dětské hřiště vedle společenského centra Uffa. Letošní investice do oprav hřišť činí 2,5 milionu korun.

(bog, tz-mde)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jakub Rosi