Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Food piknik na sobotu hlásí 28 stánků i víc míst k sezení

5. 8. 2021

page.Name
Nábřeží Václava Havla po roce opět provoní kulinářské speciality. V sobotu se na prostranství podél řeky od obchodní akademie ke kinu uskuteční druhý trutnovský street food piknik. Od 10 do 19 hodin na vás čekají skvělé jídlo a pití, ale také doprovodný program v podobě řízených degustací moravského vína či prémiových rumů a různých tematických soutěží. Vstupné na akci je zdarma.

Oproti prvnímu ročníku pořadatelé ještě navýšili počet prodejních stánků na 28. „Loni náš festival skončil dřív, protože se vše vyprodalo. A tak jsme letos přidali další tři stánky,“ říká pořadatel H fest - food pikniku Michal Novák z královéhradeckého Bar and cocktail cateringu.

Burgery, sendviče, brouci na talíři, palačinky, škvarkové tyčinky, belgické hranolky, rolovaná zmrzlina, pizza, makronky, těstoviny se sýrem, trhané maso a spoustu dalších gurmánských požitků poškádlí v sobotu vaše chuťové buňky.

Do Trutnova například přijede známý Food truck Mácova kára, který se zaměřuje na americko-latinskou kuchyni a BBq and Smoke grill. Domácí scénu bude zase reprezentovat místní „Irská“ se svými miniburgery nebo vinař Vilém Fischl s portugalským stánkem CerFis wines. To spoluorganizátor festivalu Jiří Puš je znám jako ten, co nabízí Vína od Vousáče. Milovníci piva si dopřejí chmelové potěšení z pivovarů Trautenberk a Beránek.

„Na nábřeží jsme letos sice omezeni stavbou kina, ale domluvili jsme se, že nám staveniště trochu uklidí. V loňském roce byl zájem lidí fakt velký a měli jsme málo míst k sezení. Letos máme v plánu nainstalovat sezení mezi každým druhým třetím stánkem a na konci vytvoříme přímo sedací zónu,“ prozrazuje Novák.

Celým dnem návštěvníky pouličního mlsání provede zkušený moderátor a DJ Jirka Vondra a o hudební kulturu se postará saxofonista Jan Vostrovsky.

Pořadatelé také hlásí, že mají připravené soutěže pro muže, ženy i děti. Pánové se utkají v tom, kdo nejrychleji vypije pivo nebo sní několik bramborových placek plněných sádlem. „Letos budou trošku pikantní, aby to pro jedlíky bylo ostřejší klání,“ usmál se Novák. Dámy se poměří ve znalostech vína a děti budou srkat brčkem džus na čas.

„Celý program jsme se snažili zvolit tak, aby to nebylo čistě jen o stánkovém prodeji, lidé se najedli a odešli domů. Chceme, aby se zabavili a vydrželi,“ uzavřel Michal Novák. 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš