Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Muzeum ukáže svět hub, součástí výstavy bude i mykologická poradna

4. 8. 2021

page.Name
Kdo má rád houby k jídlu nebo v lese, neměl by si nechat ujít výstavu, kterou koncem tohoto týdne pořádá Muzeum Podkrkonoší ve spolupráci s místním mykologickým kroužkem. Pozor! Důležitá informace je ta, že výstava potrvá jen dva dny – v pátek a sobotu (vždy od 8 do 18 hodin). K vidění bude velké množství známých i méně známých druhů hub z našich lesů a luk.

„Hříček přírody je nepočítaně a nepochybně mezi ně patří i růst hub. Letos v zimě napadlo hodně sněhu, od začátku roku hodně prší a přišla i vedra. I kdybychom jakožto amatérští mykologové vyvinuli absolutní námahu k předpovědi toho, zda letos rostou a porostou houby, tak se nám to stejně nemusí podařit. Houby mají svůj vlastní tajemný okouzlující svět a jsou nádherné svou nevyzpytatelností,“ říká předseda trutnovského mykologického kroužku Petr Kuráň.

Pokud chcete nakouknout do jejich světa, navštivte v pátek a sobotu Muzeum Podkrkonoší. Po celou dobu výstavy bude k dispozici i mykologická poradna, kde vám odborníci pomůžou s určením vašich houbařských úlovků a přidají také komentář k jednotlivým vystaveným druhům. Sami pořadatelé jsou v očekávání, kolik druhů se podaří nasbírat, určit a vystavit.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová