Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Nejbližší plány radnice: nové silnice, chodníky a autobusový záliv

28. 8. 2021

page.Name
Zdánlivě malé, ale nutné opravy, které vyjdou na miliony korun. Tak se dají označit tři investice do infrastruktury, které chce trutnovská radnice zvládnout ještě během podzimu.

Už několik týdnů se pracuje na Kryblici, v ulici Ivana Olbrachta a na křižovatkách s ulicemi J. Wolkera a M. Majerové. V místě se pokládá nové potrubí pro vodovod, kanalizaci, plyn a horkovod. Až skončí s pracemi VaK Trutnov, ČEZ Teplárenská a GasNet, pustí se do práce i město.

„Navážeme na předešlé práce síťařů a kompletně opravíme povrch vozovky a chodníků v délce přibližně 130 metrů. Práce se neobejdou bez dopravních omezení, a proto prosíme řidiče, aby respektovali dopravní značení,“ vysvětluje David Jelínek, vedoucí Odboru rozvoje města.

Rekonstrukci provede společnost Aquavit. Hotovo má být nejdéle na počátku listopadu. Na nákladech ve výši 2,2 milionu korun se podílí město i správci inženýrských sítí.

Radnice se v září pustí do přeměny autobusového zálivu v Horské ulici naproti křižovatce s ulicí Strojnická. Nově tam vybuduje oddělené stezky pro chodce a cyklisty. Místo nedaleko přechodu pro chodce by tak mělo být bezpečnější. „Lidé při nástupu do autobusu již nebudou muset přecházet cyklostezku, jak tomu bylo doposud,“ upřesňuje trutnovský starosta Ivan Adamec.

Renovaci za asi 2,2 milionu korun zrealizuje trutnovská firma Repare. Během stavby bude dočasně posunuta autobusová zastávka blíž k centru. Práce skončí v listopadu.

Oprava zhruba 340 metrů dlouhé silnice a chodníků je v plánu v Železničářské ulici. Výměna povrchu naváže na loňskou modernizaci vodovodu a kanalizace. Práce začnou v září a skončit mají 15. listopadu.

Akce je rozdělena do dvou etap. Nejprve bude úplně uzavřený úsek od ulice Československé armády po náměstí Horníků. Potom musejí řidiči počítat s kompletní uzavírkou v úseku od náměstí Horníků po Strojnickou ulici. Stavbu zrealizuje firma Matex HK. Oprava vyjde na 4,6 milionu korun, část zaplatí společnost VaK Trutnov a část město Trutnov.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: David Jelínek/Město Trutnov