Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Srpnové čtení o návštěvě u motokrosařů, fesťáku, jednom snu a řediteli EPO1

2. 8. 2021

Srpnové čtení o návštěvě u motokrosařů, fesťáku, jednom snu a řediteli EPO1 9 snímků
Půlka prázdnin je za námi. I když… prázdniny… Ty se týkají jen těch, co je mají. V redakci jedeme, co se jen dá, i přes léto. A tak dnes jsme po Trutnově rozvezli nejnovější vydání našeho magazínu. Srpnové čtení jsme nezaměřili na žádné téma, ale magazín jsme naplnili články o tom, co se děje v našem městě, o sportu, o kultuře…

Pro hlavní materiál jsme zavítali na návštěvu do motokrosového areálu na Vápence, kde nám o jeho historii a využití vyprávěl předseda Krkonošského automoto klubu Trutnov Richard Švaral. Zajímavostí je, že motokrosaři si svoje závodiště, které jim závidí široko daleko, vybudovali jen z vlastních peněz, bez dotací státu, asociace či města.

Stát se ředitelem EPO1 je pro mě velká výzva. Takový titulek nese rozhovor s Janem Kunzem. Tento básník, muzikant, kurátor či dramaturg bude stát v čele nově vznikajícího Centra současného umění EPO1, které v Poříčí budují manželé Kasperovi. Pokud vás tento obří umělecký projekt zajímá, nemělo by interview uniknout vaší pozornosti.

Zatímco EPO1 bude v provozu až za pár let, nové hokejové centrum Pavla Fedulova na Polské ulici už má za sebou slavnostní otevření. Přečtěte si článek o tom, jak moderní technologie pomáhá v tréninku hokejistů, ale i dalším sportovcům.

V magazínu dále najdete rozhovor s trenérem Krkonošské psí školy Stanislavem Mrázkem. O své literární premiéře se rozpovídala Trutnovačka Renata Komůrková. Víte, co bylo impulsem pro vznik její knihy Indigo, dítě z Křišťálu? Zdál se jí sen! S fotografem Milošem Šálkem jsme zvěčnili v magazínu novou podobu pěší zóny, dozvíte se novinky z Uffa i o tom, co se dá nakoupit v prodejnách Melichar CZ. A nechybí ani tradiční historické okénko muzejníků.

Srpnovou událostí číslo 1 bude v Trutnově jednoznačně třetí ročník festivalu Artu Kus a samozřejmě pozvánka na Bojiště v našem magazínu nesmí chybět, k tomu jsme vytvořili i anketu a editorial.

Takže hezké čtení a uvidíme se tam!

Za srpnovou kulturou

Poprvé jsem si na trutnovský festival našel cestu, až když jsem vyrazil na Artu Kus, takže srovnávat aktuální festivalové Bojiště s legendárním Open Air Music scénou nemůžu. Maximálně bych v tomto směru mohl využít své poznatky z Obscene Extreme, ale přeci jenom tenhle festival je „trošku“ jiného kalibru. I když jak se to vezme. Beru to tak, že nezáleží ani tak na tom, kam jdete, ale s kým tam jdete. Když kolem sebe máte dobrou společnost, bavíte se všude.

Srpnovou událost číslo 1 v Trutnově nevynechám ani potřetí. Nejvíc se těším na kapely Buty a Mňágu, které fesťák otevírají už ve čtvrtek. A pak hlavně na to korzování areálem, kde toho bude spoustu k vidění a potkám spoustu známých. Sobotní program (21. 8.) si zpestřím tím, že si odskočím na Vinařské slavnosti na náměstí. Po festivalu se pak na Bojiště plánuju vrátit na Chinaski (27. 8.) a určitě dám ještě nějaký ten letňák.


Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz