Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

V Dolcích u Trutnova není voda vhodná ke koupání

19. 8. 2021

page.Name
Voda v přírodním koupališti Dolce u Trutnova není podle výsledků posledního rozboru vody vhodná ke koupání. Důvodem je zvýšený výskyt sinic. V ostatních nádržích, kde tento týden hygienici zkontrolovali vodu, je možné koupání bez omezení. Informovala o tom dnes na webu Krajská hygienická stanici v Hradci Králové. Koupací sezonu kvůli nevyhovující vodě již dříve ukončil Stříbrný rybník v Hradci Králové.

Hygienici tento týden zkontrolovali kvalitu vody také ve Wake Parku Plačice na okraji Hradce Králové a v Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem. Voda v nich je vhodná ke koupání bez omezení. Také na všech umělých koupalištích v kraji je voda ke koupání vyhovující.

Hygienici minulý týden zkontrolovali vodu například v přehradě Rozkoš u Velké Jesenice na Náchodsku, v koupališti ve volné přírodě Dachova u Hořic na Jičínsku, v nádrži ke koupání Sejfy v Mladých Bukách na Trutnovsku, v přírodním koupališti Vejsplachy ve Vrchlabí nebo v Oborském rybníku u Jinolic na Jičínsku. Tam všude byla vhodná voda ke koupání bez omezení. Pouze v Oborském rybníku měla voda horší průhlednost.

Hygienici sledují kvalitu vody jen v místech uvedených na jejich webu. Jinde není kvalita vody monitorována, a koupání je tam tak na vlastní nebezpečí. Upozorňují na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek